گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > دیدار جناب آقای عرب باقی رئیس منطقه آزاد ارس با جناب آقای لوکیان وزیر مدیریت منطقه ای و توسعه ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار جناب آقای عرب باقی رئیس منطقه آزاد ارس با جناب آقای لوکیان وزیر مدیریت منطقه ای و توسعه ارمنستان

جناب آقای عرب باقی رئیس منطقه آزاد ارس به همراه نمایندگان شهرستان جلفا و ارامنه غرب کشور در مجلس شورای اسلامی در راس هیاتی از مسئولین منطقه آزاد ارس در تاریخ 7/11/95 به ارمنستان سفر کرده با جناب آقای لوکیان وزیر مدیریت منطقه ای و توسعه ارمنستان درخصوص توسعه همکاری های اقتصادی بین مناطق آزاد دو کشور  بحث و تبادل نظر کرد. در این دیدار آقای عرب باقی آمادگی منطقه آزاد برای همکاری با سرمایه گذاران ارمنی در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی و  صنایع تبدیلی و ...  اعلام کرد.

آقای لوکیان وزیر ارمنی در این دیدار با اشاره روابط حسنه دو کشور بر تعمیق روابط اقتصادی بین دو کشور بویژه همکاری و انتقال تجربه مناطق آزاد جهت ایجاد منطقه آزاد آگاراک هم مرز با آذربایجان شرقی تاکید کرد.

در این دیدار جناب آقای سجادی سفیر کشورمان حضور رئیس منطقه آزاد ارس و دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ارمنستان را نشان دهنده علاقمندی طرف ایرانی جهت گسترش تعاملات دوجانبه ارزیایی کرده و خواستار بهره برداری طرفین از فرصت های اقتصادی فراهم شده در مناطق آزاد دو کشور گردید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این دیدار ایجاد منطقه آزاد آگاراک در کنار منطقه آزاد ارس را فرصت بسیار خوبی برای تعامل و همکاری دوجانبه بین شرکت های دو کشور برای ورورد به بازار های ثالث ارزیابی کردند و بر حمایت نمایندگان مجالس دو کشور با تصویب قوانین مناسب از توسعه روابط اقتصادی و انجام سفر متقابل نمایندگان تاکید کردند. 


١٥:٥٧ - پنج شنبه ٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٤٣٦٥٧٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران