گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات وزیر دفاع جمهوری ارمنستان با دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات وزیر دفاع جمهوری ارمنستان با دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران

روز چهارشنبه مورخ سیزدهم بهمن ماه آقای ویگن سرکیسیان وزیر دفاع جمهوری ارمنستان با جناب آقای شمخانی دبیر شورای امنیت ملی کشورمان دیدار و گفتگو نمود . در این ملاقات طرفین پیرامون مسائل دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی گفتگو نمودند . دبیرشورای امنیت ملی کشورمان با اشاره به روند همکاری‌های گسترده و رو به رشد بین دو کشور در عرصه ‌ای مختلف به ویژه حوزه‌های دفاعی و امنیتی گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال همسایگان، همواره از اصول حسن همجواری، روابط مسالمت آمیز و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های قابل تبادل پیروی می‌کند.

وی با اشاره به اقدامات گسترده ایران در مقابله با تروریسم در سوریه و عراق و تاثیر آن بر ایجاد ثبات و آرامش در منطقه اظهار داشت: در صورتی که با گسترش افسارگسیخته تروریسم تکفیری مقابله به هنگام صورت نمی‌گرفت، امروز سراسر منطقه با بحران ناامنی مواجه بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ضرورت گفت‌وگو و مفاهمه در حل و فصل اختلافات منطقه‌ای و اجتناب از نظامیگری و خشونت در این خصوص را لازمه حفاظت از امنیت و ثبات عنوان کرد و اظهار داشت: ایجاد و توسعه درگیری‌های منطقه‌ای خواست و اراده بیگانگان برای افزایش حضور و مداخله در امور داخلی کشورها و فروش سلاح بوده و باید با هوشیاری و همکاری مستمر اجازه شکل گیری بحران‌های تصنعی داده نشود.


١٧:٢٧ - چهارشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٤٣٧٦٩٤    /    تعداد نمایش : ١٧٨اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران