گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات وزیر دفاع جمهوری ارمنستان با رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات وزیر دفاع جمهوری ارمنستان با رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران

روز چهارشنبه مورخ چهاردهم بهمن ماه جناب آقای ویگن سرکیسیان وزیر دفاع جمهوری ارمنستان با جناب آقای علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان دیدار و گفتگو نمود .

آقای علی لاریجانی در این دیدار دیدار به رفتار مناسب ارمنستان در قبال مسأله جمهوری آذربایجان اشاره کرد و افزود ایجاد بحران جدید در منطقه، آینده روشنی ندارد. ایشان همچنین تاکید کردند باید تلاش کرد که حوادث گذشته مجددا تکرار نشود، زیرا هیچ کشوری از درگیری سود نمی برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیازهای حیاتی برای دوکشور از توسعه همکاری ها میان دو کشور ایران و ارمنستان استقبال کرد.

«ویگن سرکسیان» وزیر دفاع ارمنستان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: میان دو کشور ایران و ارمنستان نیازهای حیاتی برای گسترش همکاری‌ها وجود دارد و ما در دیدار با مقامات ایرانی زمینه های این همکاری ها را مورد بررسی قرار دادیم.

وزیر دفاع ارمنستان در ادامه اظهار داشت: برای ما گسترش همکاری های پارلمانی خیلی اهمیت دارد و با توجه به انتخابات مجلس ما که تا دو هفته دیگر برگزار خواهد شد، تلاش خواهیم کرد که گروه دوستی جدید ایران و ارمنستان را هرچه سریعتر تشکیل دهیم تا بتوانیم سطح روابط را ارتقاء بخشیم.


٠٨:٢٧ - جمعه ١٥ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٤٣٧٩٦١    /    تعداد نمایش : ١٧٦اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران