گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات جناب آقای سجادی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران با آقای سورن کارایان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات جناب آقای سجادی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران با آقای سورن کارایان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان

روز سه شنبه مورخ بیست و ششم بهمن ماه جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان با آقای سورن کارایان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری جمهوری ارمنستان دیدار و گفتگو نمود . در این ملاقات طرفین با اشاره به تفاهمات صورت گرفته در خصوص راه اندازی دفاتر حلال و استاندارد جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان خواستار تسریع در این امر جهت تقویت و تحکیم روابط اقتصادی دو کشور شدند .

در این دیدار طرف ارمنی با اشاره به افزایش حجم روابط تجاری دو کشور ، خواستار ایجاد شرکت مشترک جهت صادرات و واردات بین ایران و ارمنستان گردید . در ادامه سفیر کشورمان با اشاره به تلاشهای زیادی که برای ایجاد دفاتر حلال و استاندارد از طرف سفارت در ایروان شده است برهمکاری نزدیک دو کشور جهت اجرایی کردن این موضوع تاکید کرد . ایشان همچنین بر استفاده از ظرفیت های اتحادیه تجار ایرانی مقیم ارمنستان که سابقه حضور بیش از 2 دهه در این کشور را دارند بر تقویت روابط اقتصادی و افزایش صادرات و واردات دو کشور تاکید نمود . در این دیدار طرفین بر انجام سفر هیات موسسه استاندارد کشورمان و مسئولین حلال اتاق بازگانی کشورمان به ارمنستان تاکید کردند . 


١٨:٤٣ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٤٣٩٩٩٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٤اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران