گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > دیدار رئیس اتاق صنعت، معدن وتجارت استان البرز با معاون وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس اتاق صنعت، معدن وتجارت استان البرز با معاون وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان

روز پنج شنبه بیست و هشتم بهمن ماه جناب آقای ایرج موفق رئیس اتاق صنعت، معدن و تجارت استان البرز با آقای امیل تاراسیان معاون وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان دیدار نمود.

در این دیدار آقای تاراسیان با اعلام اینکه همکاری با ایران در اولویت برنامه های دولت ارمنستان قرار دارد، از توافقات صورت گرفته بین دو کشور که در سفر اخیر مقام محترم ریاست جمهوری به ارمنستان استقبال نموده و آمادگی کشورش برای همکاری با شرکت های دولتی و خصوصی ایران اعلام نمود. وی همچنین گفت در زمینه های نانو تکنولوژی، تاسیس دفاتر حلال، همکاری در زمینه توسعه مناطق آزاد تجاری و ایجاد مرکزی برای حمایت از تجار دو کشور بود توافقات خوبی صورت گرفته که نیازمند حمایت همه جانبه طرفین می باشد.

معاون وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان با توجه به تعرفه محدود ترانزیت کالاهای ایرانی به ارمنستان، خواستار ارسال اقلام و کالاهای صادراتی شرکت های ایرانی به منطقه قفقاز و اروپا از طریق ارمنستان گردید.

آقای ایرج موفق رئیس اتاق صنعت، معدن و تجارت کشورمان نیز سفر جناب آقای دکتر روحانی به ارمنستان را باعث توسعه همکاریهای دو کشور بویژه در حوزه همکاریهای بین استانی دانسته و اعلام آمادگی نمود نمایشگاه توانمندیهای استان البرز را با مشارکت بخش خصوصی در ارمنستان برگزار کند.

آقای موفق با اعلام اینکه استان البرز در زمینه تولید انواع ماشین الات صنعتی و بویژه ماشین الات کشاورزی پیشرفت زیادی نموده است، آمادگی این استان را برای همکاری با ارمنستان دراین زمینه اعلام نمود.

 

این هیات همچنین دیدارهای با آقای آوتیکیان معاون گمرگ ارمنستان و همچنین رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایروان برگزار نمودند. 


١٧:٣٨ - پنج شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٤٤٠٤١٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٧اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران