گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > شرکت سفیر محترم کشورمان در جلسه کار گروه توسعه صادرات غیر نفتی استان البرز


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت سفیر محترم کشورمان در جلسه کار گروه توسعه صادرات غیر نفتی استان البرز

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ایروان صبح روز سه شنبه 1395/12/17 بنا به دعوت جناب آقای طحایی استاندار محترم استان البرز در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، تعاملات اقتصادی و تجاری را بعنوان سرفصل جدیدی در راهبردهای استراتژیک سفرا عنوان نمودند.

سفیر محترم کشورمان با توجه به فرامین مقام معظم رهبری در اجرای راهبردهای اقتصاد مقاومتی، ماموریت جدید دولت برای سفرا را انجام فعالیت های اقتصادی در کشورها دانستند. 

جناب آقای سجادی با اشاره به فرصت های مناسب سرمایه گذاری در ارمنستان افزودند به دلیل موقعیت خوب آب و هوایی ارمنستان، این کشور می تواند فرصت خوبی برای فعالیت های اقتصادی و تجاری تولید کنندگان و سرمایه گذاران ایرانی باشد. ایشان با تاکید بر اینکه استان البرز از ظرفیت های بالایی در بخش های مختلف برخوردار است، افزودند: باید نسبت به انتقال دانش فنی ایرانی به کارخانجات موجود در ارمنستان اهتمام جدی صورت پذیرد.

سفیر محترم کشورمان با تاکید بر اینکه به طور قطع باید کریدور جنوب به شمال را مد نظر قرار دهیم‌، تصریح نمودند: با برقراری ارتباط با سران کشور ارمنستان اقدامات شایان توجهی در دستور کار قرار دارد که دراین راستا بحث منطقه آزاد ارس از اهمیت بالایی برخوردار است. ایشان با بیان اینکه علی رغم با اهمیت بودن بازار روسیه تا کنون نتواستیم به این بازار ورود پیدا کنیم، افزودند : از طریق ارمنستان می توانیم در این راستا موفق ظاهر شده و به بازار روسیه ورود پیدا کنیم.

جناب آقای سجادی حضور جاثلیق کارگین دوم رهبر ارامنه جهان در سفارت ایران در ایروان را جهت تبریک سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را بعنوان یکی از دستاوردهای خوب سفارت ایران در این کشور دانسته و تاکید نمودند: آماده گشایش پنجره جدیدی در روابط بین ایران و ارمنستان هستیم.

سفیر محترم کشورمان در ارمنستان با بیان اینکه لغو روادید بین ایران و ارمنستان یکی دیگر از اقدامات مثبت انجام گرفته در گسترش روابط دو کشور محسوب می شود، تصریح کرد: سال گذشته ۲۵۰ هزار گردشگر از ایران به ارمنستان سفر کرده اند که پیش بینی می شود در سال جاری این رقم به بیش از ۳۵۰ هزار نفر برسد. ایشان در ادامه افزودند درصدد هستیم روند افزایش گردشگر بین دو کشور را دو سویه نموده تا ایران نیز بتواند از ظرفیت گردشگران ارمنستان بهره مند شود.

جناب آقای سجادی لزوم ارتباط اتاق های بازرگانی استانی کشورمان با ارمنستان و تلاش جهت ثبت برند حلال در این کشو را جزو اقداماتی دانستند که در دستور کار آینده سفارت ایران در ارمنستان قرار دارد


٠٢:١٧ - چهارشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٤٣٩٢٢    /    تعداد نمایش : ٣٩٥اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران