گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > دیدار دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاهای ارمنستان با سفیر محترم کشورمان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاهای ارمنستان با سفیر محترم کشورمان

به منظور بررسی مسائل و مشکلات دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای مختلف ارمنستان، روز پنج شنبه 1395/12/25 جلسه ای با حضور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی مخیتار هراتسی و هایبوساک و جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ایروان در محل سفارت برگزار گردید.

در این نشست ابتدا دانشجویان مسائل و مشکلات خود در ارتباط با تحصیل، اقامت، وضعیت رفاهی، عدم ارزشیابی مدارک و ... را با سفیر کشورمان در میان گذاشته و خواستار مساعدت و همراهی سفارت برای حل این مشکلات گردیدند.

جناب آقای سجادی در این نشست ضمن تبریک نوروز باستانی به دانشجویان اعلام نمود: وظیفه تمام سفارت خانه های ایرانی در خارج از کشور حمایت از اتباع و هموطنان ایرانی بخصوص دانشجویان که قشر فرهنگی جامعه محسوب می گردند، می باشد.

سفیر محترم کشورمان دانشجویان را آینده ساز کشور دانستند که مدیریت آینده جامعه ایرانی را بعهده خواهند گرفت و افزودند این سفارت تمامی مساعی خویش را در جهت حل مشکلات دانشجویان بعمل خواهد آورد.

در ادامه این نشست جناب آقای سجادی ضمن مذاکره تلفنی با جناب آقای دکتر لاریجانی معاون محترم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جناب آقای دکتر اکبری خواستار اعزام هیات ارزشیابی از آن وزارت به ارمنستان جهت بررسی صلاحیت علمی دانشگاههای مذکور و مشکلات دانشجویان گردید.

در این دیدار که بیش از سه ساعت بطول انجامید، آقای شاه حسینی کنسول سفارت نیز به پرسش های تخصصی مطرح شده از جانب دانشجویان پاسخ های لازم را ارائه دادند. 

در خاتمه از همه حاضرین پذیرایی بعمل آمد.


١٨:٤٣ - پنج شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٤٥٤٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٨٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران