گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > نشست هیات اعزامی هنرمندان ایرانی در ایروان با سفیر محترم کشورمان


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هیات اعزامی هنرمندان ایرانی در ایروان با سفیر محترم کشورمان

هیات فرهنگی کشورمان متشکل از شعرا، ادیبان و هنرمندان ایرانی که به منظور اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به ارمنستان سفر نموده اند، شامگاه پنج شنبه  1396/01/03 با جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ایروان دیدار نموده و در خصوص مسائل مهم فرهنگی و هنری و بویژه اهداف سفر هیات به ایروان مذاکره نمودند..

در این دیدار جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان با تبریک عید باستانی نوروز به حاضران در جلسه، برقراری روابط فرهنگی بین هنرمندان ایرانی و ارمنستانی را جزء اولویت های برنامه های فرهنگی سفارت اعلام نموده و خواستار استمرار حضور هیات های فرهنگی و هنری در ارمنستان شدند.  

هیات اعزامی فرهنگی کشورمان که با تلاش حامیان توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان برای برگزاری نمایشگاه عکس، نقاشی و تذهیب و همچنین برگزاری چندین کنسرت موسیقی در شهر ایروان بسر می برند، از تلاش های جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان جهت معرفی فرهنگ و تمدن غنی ایران اسلامی طی سالهای اخیر تشکر نموده و از برنامه های صورت گرفته توسط ایشان جهت نزدیکی این دو فرهنگ باستانی تمجید نمودند. 

در این نشست حاضرین در جلسه یاد و خاطره مرحوم دکتر افشین یداللهی را که قرار بود به منظور اجرای برنامه های فرهنگی به ارمنستان سفر نمایند و متاسفانه بدلیل تصادف ناگهانی به رحمت ایزدی پیوستند، را گرامی داشتند.

پایان بخش این نشست، صرف شام به افتخار ورود هیات هنرمندان ایرانی به ارمنستان بود که توسط جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان تدارک دیده شده بود.

لازم به ذکر است به مناسبت  فرا رسیدن عید باستانی نوروز انجمن حامیان روابط ایران و ارمنستان سفر هیاتی شامل شعرا، ادبا و هنرمندان کشورمان را جهت اجرای چند برنامه فرهنگی و هنری را برنامه ریزی نموده است که برگزاری نمایشگاه عکس، نقاشی و تذهیب در موزه کودکان مرکز زیباشناسی (04/01/1396) و برگزاری کنسرت های موسیقی در سالن های آرام خاچاطوریان، آرنو باباییان و پارنویان در روزهای 5، 7 و 9 فروردین ماه از جمله این برنامه ها می باشد.

 


٢٣:٤٤ - پنج شنبه ٣ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٦٢٣٠    /    تعداد نمایش : ٤٥٧اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران