گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات معاون محترم آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه کشورمان با وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات معاون محترم آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه کشورمان با وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان

روز جمعه 1396/01/04 جناب آقای رحیم پور معاون محترم آسیا،اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه کشورمان با جناب آقای آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان دیدار نمود.

در این دیدار آقای رحیم پور ضمن اشاره به مناسبات سیاسی و روابط دوستانه رهبران دو کشور در عالی ترین سطوح، سفر اخیر جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم کشورمان به ارمنستان را عامل مهمی در گسترش روزافزون روابط بویژه در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی توصیف نمودند.

معاون محترم آسیا،آقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به نقش و اهمیت انرژی بعنوان موتور محرکه توسعه روابط اقتصادی و تحکیم پیوندهای اقتصادی منطقه ای، از اعلام آمادگی کشورمان برای تقویت ظرفیت های بالقوه موجود در این حوزه ها بویژه در حوزه انتقال برق و گاز بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان  خبر دادند.

آقای آشوت مانوکیان نیز در این دیدار از اعلام آمادگی ارمنستان برای توسعه و تقویت ظرفیت های دو کشور در حوزه انرژی بویژه انتقال برق و گاز بین دو کشور استقبال نمود و خواستار گسترش این همکاریهای در چارچوب همکاریهای منطقه ای بین ایران، ارمنستان، گرجستان و روسیه گردید.

وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان از همکاریهای این وزارتخانه با شرکت صانیر جهت ساخت نیروگاه برق مغری خبری داد و ابراز امیدواری نمود مراحل ساخت این نیروگاه تا پایان سالجاری میلادی به اتمام رسیده و به هر چه زودتر به بهره برداری برسد.

طرفین در این دیدار همچنین در خصوص سفر آتی جناب آقای کارن کاراپیتیان نخست وزیر محترم ارمنستان به کشورمان نیز مذاکره نموده و ابراز امیدواری نمودند این سفر در آینده نزدیک صورت پذیرد. 


١٢:١٨ - جمعه ٤ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٦٢٥٦    /    تعداد نمایش : ٤١٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران