گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات معاون محترم آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه کشورمان با معاون وزیر امور خارجه ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات معاون محترم آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه کشورمان با معاون وزیر امور خارجه ارمنستان

روز جمعه 1396/01/04 جناب آقای رحیم پور معاون محترم آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه کشورمان با جناب آقای شاوارش کوچاریان معاون وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار نمود.

در این دیدار جناب آقای رحیم پور روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان را در عالی ترین سطح ممکن ارزیابی نموده و از علاقه رهبران سیاسی دو کشور برای توسعه روزافزون روابط در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی طی 25 سال اخیر خبر دادند.

معاون محترم آسیا، آقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه کشورمان برگزاری موفقیت آمیز چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در تهران، برگزاری یازدهمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی در اسفند 1395 در ایروان و سفر تعداد زیادی از هیات های عالیرتبه سیاسی و اقتصادی بین دو کشور در سال گذشته بویژه سفیر جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری محترم کشورمان به ارمنستان در دیماه سال گذشته را عامل مهمی در توسعه مناسبات دو کشور دانستند.

در ادامه این دیدار جناب آقای کوچاریان نیز بر افزایش همکاریهای دو کشور در حوزه انرژی، تجارت، توریسم و ترانزیت اشاره نموده و از افزایش ورود گردشگران ایرانی به ارمنستان استقبال نمود.

طرفین در این دیدار در خصوص مسائل دو جانبه و منطقه ای مذاکره و به آمادگی خود را برای مبارزه با اشکال مختلف تروریسم اعلام نمودند. 


١٥:٠٣ - جمعه ٤ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٦٢٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٧٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران