گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > افتتاح نمایشگاه عکس، خوشنویسی و تذهیب هنرمندان ایرانی در مرکز زیبا شناسی ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح نمایشگاه عکس، خوشنویسی و تذهیب هنرمندان ایرانی در مرکز زیبا شناسی ارمنستان

نمایشگاه عکس، خوشنویسی، تذهیب و نقاشی خط هنرمندان ایرانی روز جمعه 1396/01/04 با شرکت جناب آقای رحیم پور معاون محترم آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه و جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و همچنین جناب آقای شاوارش کوچاریان معاون محترم وزیر امور خارجه ارمنستان و همچنین جناب آقای نرسس وارتانیان معاون وزیر فرهنگ ارمنستان در موزه کودکان مرکز زیباشناسی شهر ایروان افتتاح گردید. 

جناب آقای سجادی در ابتدای این مراسم با اعلام اینکه فصل جدیدی در روابط دو کشور بویژه در حوزه فرهنگی آغاز گردیده، افتتاح نمایشگاه مذکور را بعنوان بخشی از تلاشها متولیان امور فرهنگی برای معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی در نوروز امسال دانستند که قرار است با اجرای چندین برنامه هنری دیگر از جمله کنسرت های موسیقی همراه شود.

سفیر محترم کشورمان عجین شدن فرهنگ و تمدن غنی ایرانی در کنار فرهنگ ارمنی و تقارن نوروز و بهار طبیعت ایرانی را با عید پاک ارامنه به فال نیک گرفته و گفتند هنرمندان اعزامی از ایران در هفته فرهنگی نوروز تلاش خواهند نمود فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی را به میان مردم ارمنستان برده و زمینه ساز شناخت بیشتر آنان از فرهنگ ایرانی گردند.

جناب آقای رحیم پور نیز در این مراسم دوستی دو ملت ایران و ارمنستان را ریشه دار دانستند که محدود به 25 سال گذشته نمی شود. ایشان همچنین افزودند ملت و مردم ایران همواره منادی صلح و آشتی بوده و بهمین دلیل در چندین مقطع تاریخی یار و یاور یهودیان و ارامنه بوده اند.

در ادامه جناب آقای کوچاریان معاون وزیر امور خارجه ارمنستان روابط بین ایران و ارمنستان را تاریخی دانست که قرن ها در کنار هم با صلح و صفا زندگی کرده اند. وی فرهنگ غنی ایرانیان را برای ارامنه آشنا دانست که پایه و اساس آن بر اساس عشق و دوستی بنیان نهاده شده است. 

آقای نرسس دروارتانیان معاون وزیر فرهنگ ارمنستان نیز در این مراسم برگزاری نمایشگاههای هنری را زمینه ساز آشنایی بیشتر ارامنه و دیگر ملت ها از فرهنگ و تمدن ایرانی دانست. 

در پایان مراسم افتتاحیه هنرمندان ایرانی با اجرای موسیقی فضای نشاط بخشی را برای شرکت کنندگان فراهم نمودند.

در این نمایشگاه که به همت هنرمندان ایرانی آقایان حسن حجتی، داریوش محمد خانی، علی محمد مسیحا و سرکار خانم فاطمه رحیمی یگانه و با تلاش حامیان روابط جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان برگزار گردیده، بیش از 80 تابلو عکس، خوشنویسی، نقاشی خط، تذهیب و ... به معرض دید عموم گذاشته شده است.

در این نمایشگاه که از امروز و به مدت یک هفته برای نمایش عموم برپا گردیده، آقای حجتی هنرمند کشورمان سازهای موسیقی دست ساز خودش را به نمایش گذاشته و طی دوران برپایی نمایشگاه،   با برگزاری کارگاهی نحوه ساخت ادوات موسیقی را برای علاقمندان آموزش خواهند دارد.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه، کارگاه آموزش خوشنویسی و نقاشی خط و تذهیب نیز توسط آقای حجتی و سرکار خانم رحیمی یگانه و آموزش حرفه ای هنر عکاسی توسط آقای محمد خانی صورت خواهد پذیرفت.   

برگزاری چندین کنسرت موسیقی با شرکت گروههای موسیقی ایرانی- ارمنی که قرار است طی روزهای 5، 7 و 9 فروردین ماه در سالن های آرام خاچاطوریان، آرنو باباییان و پارونیان برگزار گردد، از دیگر فعالیت های حامیان روابط جمهورری اسلامی ایران و ارمنستان می باشد.


١٩:١٠ - جمعه ٤ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٦٣٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٦اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران