گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > حضور سفیر محترم کشورمان در دانشگاه پزشکی مختیار هراتسی ایروان و ملاقات با رئیس دانشگاه و دانشجویان ایرانی


  چاپ        ارسال به دوست

حضور سفیر محترم کشورمان در دانشگاه پزشکی مختیار هراتسی ایروان و ملاقات با رئیس دانشگاه و دانشجویان ایرانی

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز پنج شنبه 1396/02/21 ضمن حضور در جمع دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه مخیتار هراتسی ایروان با جناب آقای پرفسور آرمن مرادیان رئیس دانشگاه مذکور ملاقات نمود.

در ابتدای این بازدید سفیر محترم کشورمان در ملاقات با پرفسور مرادیان رئیس دانشگاه از تلاش های وی در زمان تصدی بر وزارت بهداشت ارمنستان در جهت تقویت همکاریهای سازنده بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان با وزارت بهداشت ارمنستان تمجید نموده و خواستار تقویت بیشتر همکاریهای علمی و دانشگاهی بین موسسات ایرانی و ارمنی گردید.

جناب آقای سجادی حضور 400 دانشجوی ایرانی در دانشگاههای ارمنستان را نشانه اهمیتی دانست که ایرانیان و بخصوص دانشجویان برای تحصیل و علم آموزی دانسته و خواستار حل برخی از مشکلات دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل دراین دانشگاه شد.

پرفسور مرادیان نیز در این دیدار از کمک های سفیر کشورمان برای برنامه ریزی جهت سفر به ایران تجلیل نموده و افزود با سفر به ایران و ملاقات با آقای دکتر قاضی زاده هاشمی و بویژه بازدیدهایی که از مراکز علمی و تحقیقاتی پزشکی که در زمینه داروسازی، چشم پزشکی و ... فعالیت داشتند، از این پیشرفت ها شگفت زده شده و بهمین دلیل زمینه های همکاریهای دو کشور را درجهت منافع مردم و و دانشجویان ارزیابی می نماید. وی از برنامه های این دانشگاه جهت قرار گرفتن در جمع هزار دانشگاه برتر جهانی اشاره نموده و گفت به منظور ارزشیابی مدارک دانشجویان ایرانی توسط مسئولین وزارت علوم و بهداشت، در ماه مارس سالجاری مدارک مرتبط با این امر را به مراجع ذیربط ارسال نموده ایم که امیدوارم در اسرع وقت این مشکل حل گردد.

در ادامه این بازدید سفیر محترم کشورمان و رئیس دانشگاه مخیتار هراتسی ضمن حضور در جمع دانشجویان ایرانی که در سالن اجتماعات این دانشگاه حضور یافته بودند، ضمن تاکید بر تلاش دانشجویان برای تحصیل و کسب علم، وظیفه این دانشجویان را که بعنوان پزشکان آینده می باشند خطیر توصیف نموده که با جان انسان های زیادی سروکار دارد.

در این دیدار نماینده دانشجویان ایرانی ضمن سخنرانی کوتاهی به بیان پاره ای از مشکلات دانشجویان ایرانی در زمینه های علمی، آموزشی و رفاهی پرداخت که با پاسخ های رئیس دانشگاه پزشکی و سفیر محترم کشورمان همراه گردید.  

جناب آقای سجادی در این جلسه از تلاش های سفارت برای حل مشکل ارزیابی مدارک دانشجویان خبر داده و اعلام نمود که طی دو هفته آینده شاهد سفر جناب آقای اکبری قائم مقام محترم وزیر علوم به ارمنستان خواهیم بود.

 

بیش از 440 دانشجوی ایرانی در دانشگاههای ارمنستان در حال تحصیل می باشند که حدود 166 نفر از آنها در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه دولتی مخیتار هراتسی می باشند.دانلود فايل : پزشکی_2.jpg ( 121KB )


١٧:٠٥ - پنج شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٤٣٨٥    /    تعداد نمایش : ١٨٤اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران