گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > حضور سفیر محترم کشورمان در دانشگاه آکادمی منطقه ای اروپایی و ملاقات با رئیس دانشگاه و دانشجویان ایرانی


  چاپ        ارسال به دوست

حضور سفیر محترم کشورمان در دانشگاه آکادمی منطقه ای اروپایی و ملاقات با رئیس دانشگاه و دانشجویان ایرانی

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز پنجشنبه 1396/02/28 ضمن حضور در جمع دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آکادمی منطقه ای اروپایی (دانشگاه اروپایی) حضور یافته و با خانم بقینه بیشاریان رئیس آکادمی ملاقات نمود.

در ابتدای این بازدید سفیر محترم کشورمان ضمن تبریک انتصاب خانم بیشاریان به ریاست آکادمی، برقراری ارتباط علمی و انعقاد تفاهم نامه های همکاری با دانشگاههای ایرانی را ضامن تحصیل بیشتر دانشجویان ایرانی و پذیرش مدارک آنان توسط وزارت علوم کشورمان دانست. ایشان با تشریح وضعیت بالای علمی دانشگاههای ایرانی خواستار تقویت دیپلماسی علمی و ارتقاء سطح همکاریهای این دانشگاه با دانشگاههای ایرانی شد.

 خانم بیشاریان نیز ضمن استقبال از پیشنهادات جناب آقای سجادی در خصوص راه اندازی مراکز آموزش زبان فارسی و تحصیل دانشجویان رشته های گردشگری این دانشگاه به زبان فارسی، همکاری برای اعزام اساتید زبان فارسی را خواستار شده و افزود در مدتی که در مجلس، دولت و مراکز علمی عهده دار مناصبی بوده ام همواره خواهان توسعه و گسترش روابط بین دو کشور همسایه ایران و ارمنستان بوده ام.

رئیس آکادمی منطقه ای اروپایی ارمنستان ارتقاء امکانات علمی و تسهیلاتی برای دانشجویان را وظیفه اصلی خود و کارکنان این آکادمی دانسته و افزود آماده بررسی هر نوع پیشنهادی جهت تقویت و توسعه کارآیی دانشگاه خواهیم بود و تلاش خواهیم نمود تا با ارتقای سطح علمی دانشگاه زمینه پذیرش مدارک دانشجویان ایرانی را فراهم نماییم.

در ادامه این بازدید سفیر محترم کشورمان و رئیس آکادمی در جمع دانشجویان ایرانی که در سالن اجتماعات این دانشگاه حضور یافته بودند، حاضر شده و به سوالات آنان پاسخ دادند.

 

بیش از 440 دانشجوی ایرانی در دانشگاههای ارمنستان در حال تحصیل می باشند که حدود 70 نفر از آنها در این آکادمی تحصیل می کنند.دانلود فايل : photo_2017-05-18_15-24-28.jpg ( 90KB )


١٤:٤٨ - پنج شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٥٤١٦    /    تعداد نمایش : ١٨٠اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران