گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات وزیر جهاد کشاورزی کشورمان با نخست وزیر ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات وزیر جهاد کشاورزی کشورمان با نخست وزیر ارمنستان

جناب آقای مهندس حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی کشورمان روز چهارشنبه 03/03/1396 با جناب آقای کارن کاراپیتیان نخست وزیر جمهوری ارمنستان ملاقات نمود. 

در این ملاقات آقای کاراپیتیان ضمن تبریک برگزاری موفقیت آمیز دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران و انتخاب مجدد جناب آقای دکتر روحانی، توسعه روابط بین دو کشور را مثبت ارزیابی نموده و خواستار افزایش ظرفیت همکاریها در حوزه های مختلف گردید. 

نخست وزیر محترم ارمنستان با اشاره به ظرفیت های کشاورزی و دامپروری ارمنستان، توسعه همکاریهای تجاری با طرف ایرانی را خواستار شده و زمینه های لازم برای ارتقای روابط تجاری را از جانب طرفین مهیا و آماده دانست. ایشان ضمن اشاره به یادداشت تفاهم امضاء شده بین وزرای کشاورزی، پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک جهت ارتقای روابط بین دو کشور، تسهیل در روان سازی امور و صدور مجوزهای مربوطه برای دو طرف را مطرح نموده و افزود فرصت های بسیاری در زمینه های کشاورزی و دامپروری برای طرفین وجود دارد که ایران می تواند از فرصت حضور ارمنستان در اتحادیه اقتصادی اورآسیا و GSP+ (تعرفه گمرگی با اتحادیه اروپا)برای صادرات کالاهای خود به اروپا بهره برداری نماید.

جناب آقای مهندس حجتی نیز در این دیدار ضمن تبریک متقابل به نخست وزیر ارمنستان به مناسبت برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور، از توسعه روابط و همکاریها بین ایران و ارمنستان بویژه در بخش های کشاورزی و دامپروری استقبال نموده و آمادگی کشورمان را برای ارتقای حجم روابط تجاری اعلام نمود. 

وزیر محترم جهاد کشاورزی کشورمان از تشکیل کارگروه مشترک برای توسعه همکاریهای کشاورزی و دامپروری استقبال نموده و خواستار فراهم شدن زمینه های لازم جهت حمایت از سرمایه گذاران ایرانی در بخش های کشاورزی و دامپروری ارمنستان گردید. ایشان همچنین آمادگی کشورمان برای همکاری با طرف ارمنی را در زمینه های آموزش، تکنولوژی و انتقال تجربه و خدمات فنی و مهندسی اعلام نمود.دانلود فايل : وزیر.jpg ( 53KB )


١٦:١٢ - چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٦٤٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٩٨اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران