گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات سفیر محترم کشورمان با وزیر ورزش و جوانان ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات سفیر محترم کشورمان با وزیر ورزش و جوانان ارمنستان

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز چهارشنبه 03/03/1396 با جناب آقای هراچیا رستمیان وزیر ورزش و جوانان ارمنستان ملاقات و پیرامون همکاریهای دو کشور در حوزه های ورزشی مذاکره نمودند. 

در این دیدار که در محل وزارت ورزش و جوانان ارمنستان صورت پذیرفت، جناب آقای سجادی همکاریهای دو کشور در حوزه های ورزشی را بسیار مثبت ارزیابی نموده و خواهان تقویت و گسترش بیش از پیش حضور تیم های ورزشی، انجام مسابقات مشترک، افزایش سفرهای مقام های ورزشی و ... گردیدند.

سفیر محترم کشورمان در این دیدار پیشنهاد داد ایران و ارمنستان جام دوستی را طراحی و بنیان گذاری نمایند و با همکاری همدیگر نسبت به راه اندازی مسابقات دومیدانی بین نوجوانان و جوانانی ایرانی و ارمنی، به تقویت دوستی، رفاقت و برادری بین آنها کمک نمایند. ایشان با توجه به حمایت های ایرانیان از ارامنه در مجامع بین المللی و انتخابات فدراسیون های جهانی، خواهان حمایت ارمنستان از کاندیداتوری جناب آقای علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری کشورمان در کسب دبیرکلی فدراسیون جهانی وزنه برداری گردید.

جناب آقای رستمیان نیز در این دیدار با اعلام اینکه روابط و همکاریهای ورزشی بین دو کشور طی دو سال اخیر شتاب جدیدی یافته، از پیشنهادات سفیر کشورمان در برگزاری مسابقات دومیدانی و ارتقای بیشتر سطح مناسبات استقبال نموده و از موافقت این وزارتخانه از کاندیداتوری جناب آقای مرادی خبرداده و گفت اطمینان داشته باشید دولت ارمنستان از نامزدی ایشان در فدراسیون جهانی وزنه برداری حمایت خواهد نمود.

 

وزیر ورزش و جوانان ارمنستان در پایان این دیدار با اعلام اینکه ایران و ارمنستان دو ملت برادر و دوست بوده و در تمام زمینه های همراه و یاور همدیگر بوده اند، افزود با کمال میل آمادگی داریم برای همکاریهای دو کشور در حوزه های ورزشی هر گونه اقدامی که لازم باشد انجام دهیم. دانلود فايل : وزیر_ورزش_1.jpg ( 95KB )


١٨:٠٩ - چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٦٥٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٥اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران