گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > دیدار وزیر محترم جهاد کشاورزی با تجار و فعالان اقتصادی مقیم ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار وزیر محترم جهاد کشاورزی با تجار و فعالان اقتصادی مقیم ارمنستان

جناب آقای مهندس حجتی وزیر محترم جهاد کشورمان و هیات همراه در آخرین ساعات پایانی سفر به ارمنستان، عصر روز پنج شنبه 04/03/1396 در ضیافت نهار جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان که با حضور تجار و فعالان اقتصادی ایرانی مقیم ایروان همراه بود،  شرکت نمودند. 

سفیر محترم کشورمان در این دیدار ضمن مثبت ارزیابی نمودن ملاقات های صورت گرفته با وزیر کشاورزی و نخست وزیر ارمنستان و بازدید از مراکز و واحدهای کشاورزی این کشور، آینده روابط و همکاریهای دو کشور در حوزه های کشاورزی و دامپروری را رو به توسعه دانست. ایشان از کلیه سرمایه گذاران و تجار ایرانی خواست از فرصت های ایجاد شده در ارمنستان به بهترین نحو برای ارقای سطح مبادلات تجاری بین دو کشور استفاده نمایند.

جناب آقای مهندس حجتی نیز نتایج این سفر و ملاقات های صورت گرفته را نشانه عزم جدی جمهوری اسلامی ایران به گسترش و توسعه روابط با ارمنستان ارزیابی نموده و ابراز امیدواری نمود در آینده نزدیک شاهد حضور سرمایه گذاران و تجار ایرانی در حوزه های کشاورزی و دامپروری این کشور باشیم. 

وزیر محترم جهاد کشاورزی کشورمان استفاده از مسیر ارمنستان را بعنوان پایگاهی برای صدور کالاهای ایرانی در حوزه اورآسیا و اروپا مناسب دانسته و از صادرکنندگان ایرانی دعوت نمود از این بازار بزرگ به نحو مطلوبی بهره برداری نمایند. 

در این جلسه تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی مسائل و مشکلات کاری خود در خصوص صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری را مطرح نمودند که جناب آقای مهندس حجتی بعد از استماع نظرات آنان پاسخ های لازم را ارائه نموده و ابراز امیدواری نمود که در آینده نزدیک با همکاری وزرای کشاورزی دو کشور موانع موجود در این زمینه مرتفع گردد. 

وزیر محترم جهاد کشاورزی کشورمان و هیات همراه عصر امروز ایروان را به مقصد تهران ترک گفتند.دانلود فايل : IMG_20170525_193809.jpg ( 53KB )


١٩:٥٨ - پنج شنبه ٤ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٦٧٧٥    /    تعداد نمایش : ٢٩٠اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران