گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات سفیر محترم کشورمان با رئیس دانشگاه دولتی کنسرواتوری ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات سفیر محترم کشورمان با رئیس دانشگاه دولتی کنسرواتوری ارمنستان

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز جمعه 05/03/1396 با آقای شاهن شاهینیان رئیس دانشگاه دولتی کنسرواتوری ایروان به نام کومیتاس دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار سفیر محترم کشورمان با اعلام اینکه ایران و ارمنستان از گذشته های دور ارتباط عمیق موسیقیایی داشته اند و از ابزار و ادوات موسیقی بعنوان وسیله ای در نزدیکی دو ملت استفاده می کرده اند گفتند: اگر موسیقی با روح و روان آدمی سازگاری و تطبیق داشته باشد می تواند همه انسان ها را به هم نزدیک نماید.

جناب آقای سجادی از جایگزینی ادوات و آلات موسیقی به جای تفکر، تجربه و روح لطیف انسان ها در دنیای کنونی انتقاد نموده و افزودند موسیقیدانان بزرگ در دنیا و بویژه ایران و ارمنستان با زدن ساز و نواهای عارفانه انسان ها را به یکدیگر و خداوند نزدیک می نمودند. به گفته ایشان جوانان امروزی برای وقت گذرانی خود را غرق در صداهای ناهنجار و توسعه استرس گرفتار می بینند لذا چنانچه شما این دانشجویان را به موسیقی ارزشی و هنر مانوس کنید با انتقال تجربه خود موجب خواهند شد تا آیندگان مشتاق به حمایت از موسیقی و به آن توجه نمایند.

سفیر محترم کشورمان تلاش های صورت گرفته توسط سفارت کشورمان برای ارزشیابی مدارک دانشجویان تا مقطع فوق لیسانس را در افزایش دانشجویان ایرانی این دانشگاه موثر دانسته و افزودند تلاش هایی صورت گرفته که در آینده نزدیک مدرک دکتری این دانشگاه نیز مورد تایید قرار گیرد.

در این دیدار آقای شاهینیان ضمن تایید سخنان سفیر کشورمان در مورد تاکید بر ارزش های معنوی، آموزش انسان هایی که موسیقی را با روح و روان انسانی درآمیزند، لازمه بقای جهان کنونی دانسته و افزودند پخش انواع خاصی از موسیقی واقعا به بدن و روان انسان ها صدمه می زند اما در همه جهان دانشگاههای کنسرواتوری عموما جزیره های امنی هستند که برای پاکی روح و روان انسان ها فارغ التحصیلانی  را تربیت و به جامعه عرضه می کند که حافظ ارزش های معنوی هستند.

 

در پایان این دیدار نیز دانشجویان حاضر در جلسه نسبت به مطرح کردن مشکلات خود در زمینه های آموزشی، کمبود مکان های تمرین موسیقی، شهریه بالای تحصیل، تدریس برخی منابع تخصصی به زبان روسی بویژه در سال های اول تحصیل،کمبود امکانات در فصول سرد سال و ... پرداختند که رئیس دانشگاه وعده داد طی یک ماه آینده این مشکلات را برطرف نماید. بیش از 140 دانشجوی خارجی از 18 کشور جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند که 40 نفر از آنها ایرانی هستند. دانلود فايل : کنسرواتوری.jpg ( 95KB )


١٣:٢٣ - جمعه ٥ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٦٨٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٥٧اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران