گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات استاد برجسته موسیقی ایرانی با سفیر محترم کشورمان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات استاد برجسته موسیقی ایرانی با سفیر محترم کشورمان

جناب آقای رازمیک اوهانیان استاد برجسته موسیقی ایرانی و رهبر کر ارکسترسمفونیک تهران روز چهارشنبه 1396/03/10 با جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان ملاقات نمود.

در این ملاقات استاد اوهانیان ضمن اعلام اینکه روز یکشنبه 1396/03/07 به پاس خدمات فرهنگی انجام شده در زمینه ترویج فرهنگ و هنر ایرانی و ارمنی موفق به کسب نشان برجسته هنری موسیقی ارمنستان بنام موسس خرناتسی فیلسوف و تاریخ دان مشهور ارمنی از دست جناب آقای سرژ سرکیسیان شده است، خواستار کمک سفارت کشورمان جهت برگزاری کنسرت موسیقی هنرمندان ایرانی در ارمنستان گردید.

ایشان با اعلام اینکه آواهای زیادی از اقوام و طوایف مختلف ایرانی شامل کردستان، آذربایجان، سیستان و دیگر مناطق ایرانی توسط استاد زوبیک گریگوریان گردآوری شده که قابلیت اجرای  آن در قالب گروه کر را دارد، از سفیر محترم کشورمان خواست برای اجرای این برنامه ایشان را همراهی نمایند.

جناب آقای سجادی نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی سفارت برای همکاری با همه هنرمندان ایرانی جهت اجرای برنامه هنری در شهر ایروان، بهترین زمان برای اجرای این کار هنری را در اواسط شهریورماه که نمایشگاه کالاهای اختصاصی ایرانی در ارمنستان برگزار می گردد دانستند.

سفیر محترم کشورمان وظیفه هنرمندان کشورمان را پیوند دادن نسل جوان و آینده ساز ایرانی با موسیقی اصل ایرانی که ارتباط عمیقی بین انسان و خداوند ایجاد می نماید دانستند و افزودند متاسفانه در حال حاضر نسل جوان در جهان بیشتر به ظواهر و ادوات و دستگاههای موسیقی توجه نشان می دهد و از رسالت موسیقی که برقراری ارتباط عارفانه و عاشقانه انسان با خالق هستی است، غافل شده است.

 

ایشان ضمن تبریک به استاد اوهانیان برای کسب افتخار بزرگی که برای فرهنگ و هنر ایرانی کسب نموده اند، ضمن اهدای لوح افتخار جداگانه ای از تلاش های وی در عرصه گسترش فرهنگ و هنری ایرانی تقدیر نمودند. دانلود فايل : اوهانیان_4.jpg ( 115KB )


١٥:١١ - چهارشنبه ١٠ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٧٧٨٨    /    تعداد نمایش : ١٦٤اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران