گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت کشورمان با وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت کشورمان با وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان

جناب آقای خسروتاج معاون محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت کشورمان روز چهارشنبه 1396/03/10 با جناب آقای سورن کارایان وزیر محترم توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان دیدار نمود.

در این دیدار آقای کارایان ضمن تبریک مجدد انتخاب جناب آقای دکتر روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، خواستار تعریف و مشخص شدن سازوکار مناسبی جهت افزایش حجم تجارت بین دو کشور گردیده و از تاسیس شرکت های مشترک بعنوان راهکاری مناسب در این زمینه یاد نمود.

وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان عضویت ارمنستان در اتحادیه اقتصادی اورآسیا و همسایگی با کشور ایران را فرصت مناسبی برای افزایش و توسعه همکاریهای دو کشور در زمینه های مختلف دانست که به افزایش حجم روابط تجاری دو کشور و صادرات کالاهای ایرانی به اروپا کمک شایانی خواهد نمود. ایشان در این دیدار همچنین پیشنهاد همکاری دو کشور در زمینه واردات ادوات و ماشین های کشاورزی ایرانی به ارمنستان را خواستار گردید.

جناب آقای خسروتاج نیز ضمن استقبال از همکاریهای دو کشور و آمادگی وزارتخانه و سازمان متبوع خود جهت بررسی راهکارهای توسعه همکاریهای تجاری بین ایران و ارمنستان، با ارائه توضیحاتی شرایط صدور مجوزهای ورود کالاهای خارجی به ایران را بیان نموده و از توسعه تجارت بین دو کشور استقبال نمود.

طرفین در این ملاقات بر فعال کردن همکاریهای بانکی، بیمه ای و همچنین ایجاد دفاتر استاندارد و حلال در ارمنستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

در این دیدار جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان نیز ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت کشورمان در بازار ایران ابراز امیدواری نمود با همکاری دو وزارتخانه تحول جدی در روابط و مبادلات تجاری و صنعتی دو کشور ایجاد گردد.      دانلود فايل : خسروتاج_1.jpg ( 164KB )


١٦:١٩ - چهارشنبه ١٠ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٧٨٠٨    /    تعداد نمایش : ١٧٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران