گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در مسجد کبود ایروان


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در مسجد کبود ایروان

مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) شنبه شب 1396/03/14 با حضور جناب آقای دکتر مصطفوی قائم مقام بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان  و خیل عظیمی از عاشقان انقلاب اسلامی و مومنین روزه دار از کشورهای پاکستان، هند ، جمهوری آذربایجان و ایرانیان مقیم ارمنستان در مسجد کبود ایروان برگزار گردید. 

 این مراسم با قرائت آیاتی از کلام ا... مجید توسط قاری کشورمان آغاز گردید.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ظرافتی مدیر کل امور کشورهای مشترک المنافع معاونت بین الملل دفتر مقام معظم رهبری ضمن اشاره تاریخی به قیام 15 خرداد، ریشه های این قیام را در نارضایتی مردم و بویژه مراجع عظام تقلید از اقدامات شاه نظیر لوایح ششگانه، برنامه اصلاحات ارضی، ترویج فساد اخلاقی توسط شاه و... دانستند که منجر به قیام مردم در این روز و کشتار آنان توسط دژخیمان سفاک پهلوی گردید. 

ایشان بروز این قیام را زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه 1357 دانستند که ماهیت اصلی آن بر پایه آموزه های اسلام ناب محمدی و مذهب شیعه و علمداری علما و مراجع عظام تقلید بویژه رهبری خردمندانه امام خمینی(ره) و بخصوص همراهی مردم زجر کشیده ایران اسلامی بود. 

حجت الاسلام والمسلمین ظرافتی در بخش دیگری از سخنان خود اقدام رژیم پهلوی در سرکوب قیام مردمی قیام 15 خرداد را در نتیجه منافع استکباری آمریکا در منطقه دانستند و افزودند در حال حاضر نیز عمال و دست نشانده گان آمریکا در منطقه خاورمیانه با انتقاد قراردادهای کلان، تجهیزات پیشرفته نظامی خریداری و بمب های خود را در ماه رمضان بر سر مردم مظلوم یمن و دیگر ممالک اسلامی می ریزند.

ایشان در خاتمه سخنان خود ماه مبارک رمضان را ماه استغفار و آمرزش الهی دانستند و وعده خداوند برای آمرزش گناهان بندگان خدا در این ماه را نوید و پاداش خداوند به مومنین خود به روزه داران در این ماه اعلام نمودند.

 مومنین روزه دار در پایان این مراسم به صرف شام پذیرایی گردیدند.دانلود فايل : IMG_20170603_235803.jpg ( 86KB )


٠٠:٢٧ - يکشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٨٣٨٣    /    تعداد نمایش : ١٧٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران