گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ضررورت انجام مطالعات راهبری در روابط ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ضررورت انجام مطالعات راهبری در روابط ایران و ارمنستان

جناب آقای مصطفوی قائم مقام معاونت بین الملل دفتر مقام معظم رهبری که جهت انجام بازدیدهای فرهنگی به ارمنستان سفر نموده است، روز دوشنبه 1396/03/15 در جلسه مشترک با کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان بر ضرورت انجام مطالعات راهبری در روابط جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در حوزه های گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید نموده و آن را از نیازهای امروز کشورمان در روابط دوجانبه با ارمنستان دانست.

در ابتدای این دیدار جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان با اعلام اینکه ظرفیت های عظیمی در روابط دو کشور مغفول مانده که نیازمند انجام کار کارشناسی و پژوهشی است افزودند بین دو کشور فرصت های زیادی در حوزه های گوناگون نظیر زبان فارسی، مسجد کبود بعنوان نماد فرهنگی اسلامی، دیاسپورای ارمنی (ارامنه خارج از کشور)، اشتراکات فرهنگی و ... وجود دارد که نیازمند همکاری و همدلی تمام ارگان های داخلی جهت توسعه روابط بین دو کشور می باشند.

سفیر محترم کشورمان انجام حرکت های فرهنگی و تلاش جهت تبیین مواضع راهبری جمهوری اسلامی ایران در مورد ارمنستان و بالعکس خصوصا در زمینه های فرهنگی را از اولویت های مورد نیاز کارهای تحقیقی و پژوهشی اندیشمندان ایرانی و ارمنی دانست که هر چه زودتر باید در دستور کار این موسسات قرار گرفته و آینده درخشانی را به نفع مردم رقم بزند که ایران و ارمنستان از مزایایی این مطالعات منفعت دوجانبه ببرند.

جناب آقای مصطفوی نیز در این دیدار ماه مبارک رمضان را فرصت مغتنمی برای بندگان الهی برای پالایش جسمی و روحی دانستند و نگاه مسئولین ایرانی به ارمنستان را که در منطقه مهم و تاثیرگذاری قرار گرفته است، راهبردی دانست. ایشان با تاکید بر اینکه مسئولان سیاسی و مذهبی و مردم ارمنستان  نیز چنین دیدگاهی به ایران دارند افزودند وظیفه ما بعنوان متولیان امور فرهنگی این است که این نگاه راهبردی را عملیاتی و اجرایی نماییم.

قائم مقام معاونت بین الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه مطالعات آینده پژوهی ظرفیت ها و فرصت های ارزشمندی در اختیار دستگاههای اجرایی قرار می دهد افزودند در شرایط حاضر جهانی که دوران گذار نامیده می شود همه قدرت های جهانی مختصات منطقه ای و بین المللی خود را تعریف و مشخص می کنند و به تعریف جایگاه خود در جهان می پردازند لذا وظیفه همه متفکرین و پژوهشگران و دست اندرکاران اجرایی کشورمان است که با انجام مطالعات عمیق و اقدامات ابتکاری آینده ای در خور و شان نظام مقدس ایران اسلامی در منطقه و جهان ایجاد نمایند.

 

ایشان فضای مجازی و استفاده از این قابلیت را در زمانه کنونی، یکی از فرصت های پیش رو نظام اسلامی دانستند که اگر بدرستی شناخته نشود در آینده روابط کشورمان با جهان اختلالات بزرگی بوجود خواهد آورد، تاکید نمودند بایستی با شناسایی نقاط قوت و ضعف فضای مجازی حضور گسترده و قدرتمندی برای معرفی جایگاه کشورمان بعنوان ایرانی قدرتمند، اخلاقی و بالنده را به جهانیان معرفی نماییم. دانلود فايل : مصطفوی_1.jpg ( 129KB )


١٧:٠٣ - دوشنبه ١٥ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٨٥٥٠    /    تعداد نمایش : ١٨٨اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران