گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ارتباط علمی و پژوهشی دانشگاه گیلان با دانشگاههای ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ارتباط علمی و پژوهشی دانشگاه گیلان با دانشگاههای ارمنستان

هیات اساتید دانشگاه گیلان به سرپرستی آقای دکتر صفایی معاون آموزشی دانشگاه گیلان که جهت تدوام و گسترش همکاریهای علمی و پژوهشی به ارمنستان سفر نموده اند، عصر روز چهارشنبه 1396/03/17 با جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان ملاقات نمودند.

در این ملاقات آقای دکتر صفایی گزارشی از ملاقات ها و بازدیدهای صورت گرفته طی سه روز اقامت در ارمنستان را با روسای دانشگاههای دولتی ایروان، اسلاویانی و بروسوف مفید خوانده و توافق های صورت گرفته در زمینه تبادل استاد و دانشجو، برگزاری همایش های مشترک علمی و ادبی، انعقاد یادداشت تفاهم های همکاری و ... را زمینه ساز همکاریهای بیشتر مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور در این حوزه دانستند.

جناب آقای سجادی نیز وظیفه خطیر دانشگاهیان در معرفی نمادهای فرهنگ و هنر ایرانی بویژه در حوزه علوم انسانی را مورد تاکید قرار داده و حضور اقشار فرهنگی نظیر شعرا، نویسندگان، محققین، فلاسفه و ... را برای شناسایی فرهنگ ایران اسلامی به خارجیان لازمه این امر دانستند.

 

سفیر محترم کشورمان با اشاره به اینکه مهمترین وسیله ارتباط مردم در خارج از کشور را یادگیری زبان فارسی دانستند و افزود آموزش زبان فارسی در دانشگاههای خارجی و بویژه ارمنستان یکی از بزرگترین ابزارهای جمهوری اسلامی برای فعالیت و حضور در این کشور و منطقه آسیای مرکزی و قفقاز است که مراکز علمی و پژوهشی در داخل ایران بایستی به آن اهمیت مضاعفی دهند. 


١٧:٥٠ - چهارشنبه ١٧ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٨٩٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٩٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران