گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات مدیران گازی ایران و ارمنستان جهت افزایش همکاریهای در حوزه گاز


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات مدیران گازی ایران و ارمنستان جهت افزایش همکاریهای در حوزه گاز

به منظور افزایش همکاریهای جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در حوزه گازی روز دوشنبه 1396/03/29  آقای علی امیرانی سرپرست شرکت ملی صادرات گاز ایران و بهزاد بابازاده مدیر عامل امور بین الملل شرکت ملی گاز ایران با آقای ساسان خاچاطوریان مدیر عامل نیروگاه حرارتی ایروان دیدار نمودند.

آقای خاچاطوریان در این دیدار ضمن اشاره به تاثیر همکاریهای دو کشور در زمینه مبادله تهاتر گاز با برق برگسترش روابط دو جانبه بین ایران و ارمنستان تاکید نموده و افزود این همکاری در اولویت کاری ما قرار دارد و ارمنستان خواهان توسعه و ارتقای این همکاریها می باشد.

مدیر عامل نیروگاه حرارتی ایروان همچنین آمادگی کشورش را برای افزایش صادرات برق به ایران در تابستان اعلام کرده و خواستار دریافت گاز بیشتر در ماههای سرد سال و نیمه زمستان به ارمنستان گردید.

آقای علی امیرانی سرپرست شرکت ملی صادرات گاز ایران نیز در این دیدار گفت توسعه همکاریها در حوزه انرژی با ارمنستان در دستور کار شرکت ملی گاز ایران قرار داشته و همکاری با نیروگاه حرارتی ارمنستان در سنوات گذشته برای طرف ایرانی نیز حائز اهمیت بوده است. وی با اشاره به سابقه همکاریهای دو کشور در تهاتر گاز و برق و همچنین همکاری شرکت های ایرانی با کشورهای همسایه، ابراز امیدواری نمود با امضای قرارداد جدید در آینده نزدیک بتوانیم همکاریهای چند جانبه ای با ارمنستان شروع نماییم.

در این دیدار طرفین ابراز امیدواری کردند با احداث و عملیاتی شدن خط سوم انتقال برق بین دو کشور زمینه تهاتر گاز و برق بین دو کشور تا چندین برابر افزایش یابد. بر اساس توافقات دو جانبه خط سوم برق رسانی توسط شرکت صانیر در حال اجرا بوده و طبق برنامه ریزی صورت گرفته در شهریور 1397 عملیات اجرایی آن به پایان برسد.

 

در این دیدار طرفین همچنین توافق نمودند که نشست بعدی همکاریهای دو کشور در حوزه انرژی جهت بررسی های کارشناسی و امضای توافقنامه های لازم در این زمینه در شهر تهران برگزار گردد. 


١٦:٣٣ - دوشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٠٩٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران