گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات جناب آقای مهرعلیزاده رئیس فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی با وزیر ورزش ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات جناب آقای مهرعلیزاده رئیس فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی با وزیر ورزش ارمنستان

ریاست فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشورمان با وزیر ورزش جمهوری ارمنستان درخصوص توسعه و گسترش همکاریهای ورزشی به توافقاتی دست یافتند.

جناب آقای دکتر محسن مهرعلیزاده، ریاست فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشورمان و هیات همراه که به منظور بررسی زمینه همکاری و مذاکره با مقامات ورزشی جمهوری ارمنستان به این کشور سفر نموده است امروز به اتفاق جناب آقای سجادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان با جناب آقای هراچیا رستمیان، وزیر ورزش جمهوری ارمنستان ملاقات نمود. در این ملاقات طرفین راههای توسعه همکاریهای  ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی را مورد بررسی قرار دادند. جناب آقای دکتر مهرعلیزاده با اشاره به قدمت 4000 ساله ورزش زورخانه ای در ایران و اهمیت آن در پرورش خصایل پسندیده انسانی و روحیه پهلوانی میان ورزشکاران و از طرفی گسترش این ورزش در 84 کشور جهان، آمادگی خود را جهت انتقال تجربیات به کشور دوست جمهوری ارمنستان اعلام داشت.

جناب آقای هراچیا رستمیان ضمن استقبال از پیشنهاد دکتر مهرعلیزاده، آمادگی خود را برای امضای تفاهم اولیه، پذیرش اساتید و مربیان مجرب این ورزش جهت آموزش به علاقمندان ارمنی و متعاقب آن تشکیل فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی و راه اندازی این ورزش در ارمنستان اعلام نمود.


١٤:٤٦ - دوشنبه ١٩ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٥٠٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران