گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > امضای یادداشت تفاهم بین فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

امضای یادداشت تفاهم بین فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان

فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در ارمنستان با امضای یادداشت تفاهم بین بهرام افشارزاده مشاور امور اجرایی فدراسیون بین المللی این رشته و الوییان مقام ارمنستانی تشکیل شد.

تدوین این تفاهم نامه که در مذاکرات روز یکشنبه محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسیون بین المللی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی و هراچیا رستمیان وزیر ورزش جمهوری ارمنستان مورد توافق قرار گرفت روز سه شنبه 20 تیرماه به امضای طرفین رسید و با تشکیل این فدراسیون و تاسیس زورخانه در ارمنستان موافقت به عمل آمد .
در چارچوب این توافق، فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری ارمنستان کار خود را آغاز کرد و فدراسیون بین المللی این رشته نیز برای ایجاد زورخانه، همکاری آموزشی، تربیت مربی و تامین تجهیزات ورزشی کمک های لازم تخصصی و فنی را ارائه می کند.
برگزاری نشست ها و مذاکرات برای ساختارسازی این ورزش در ارمنستان، همکاری با هدف حضور مربیان و کارشناسان در مسابقات و آئین های ورزشی، ارائه آموزش های تکمیلی و اعزام یک گروه شامل مربی، مرشد و کارشناسان خبره، آموزش مبانی عقیدتی و معنوی ورزش زورخانه ای و فنون آن به ارمنستان از بندهای اصلی تفاهم نامه امضا شده است.
همکاری برای ساخت فضای ورزش زورخانه ای، تولید و تهیه لباس، وسائل ورزشی و همچنین ملزومات از دیگر موارد تفاهم نامه امضا شده بین افشار زاده و الوییان مقام ارمنستانی است.
ورزش زورخانه ای با قدمت 4000 ساله در ایران اکنون در 84 کشور جهان پیگیری می شود.


٠٩:٢١ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٥٤٠١    /    تعداد نمایش : ١٥٧اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران