گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات آقای دائمی قائم مقام محترم وزیر نیرو کشورمان در امور بین الملل با وزیر زیرساختهای انرژی و منابع طبیعی ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات آقای دائمی قائم مقام محترم وزیر نیرو کشورمان در امور بین الملل با وزیر زیرساختهای انرژی و منابع طبیعی ارمنستان

روز چهارشنبه 21 تیرماه آقای دائمی قائم مقام وزیر نیرو کشورمان در امور بین الملل با آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان دیدار و راهکارهای توسعه روابط دو کشور را بررسی کرد.

در این د یدار، آقای دائمی با اشاره به روابط خوب دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی  گفت در نشست کمیته پیگیری چهاردهمین کمیسیون مشترک باحضور روسای کمیته های دو طرف  مسایل و موضوعات اقتصادی ، انرژی و... مورد بررسی قرار گرفت. وی در رابطه با روند اجرای خط سوم انتقال برق بین دو کشور افزود با اجرای خط سوم اتصال شبکه برق ایران به روسیه از طریق ارمنستان و گرجستان و همچنین افزایش صادرات گاز به ارمنستان، آینده بسیار خوبی برای این بخش پیش‌بینی می‌ کند.. ایشان با یادآوری تجربه خوب شرکت های ایرانی در اجرای بسیار با کیفیت پروژه های متعدد در خارج از ایران، خواستار استفاده از تجربیات این شرکت ها و واگذاری اجرای بخشی از طرح انتقال برق میان ارمنستان به گرجستان به شرکت های ایرانی شد.

در این دیدار وزیر انرژی و منابع طبیعی جمهوری ارمنستان با اشاره به مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور و ابراز خرسندی از بررسی مفاد این کمیسیون توسط روسای کمیته های پیگیری از حضور شرکت های ایرانی در اجرای پروژهای ارمنستان استقبال کرد وی با اشاره به برگزاری مناقصه خط فشار قوی بین ارمنستان و گرجستان در شهریور آینده گفت اتمام پروژه خط سوم بین دو کشور برای برقرار کریدورانرژی برق بین چهار کشور ایران،ارمنستان،گرجستان و روسیه حائز اهمیت است. ایشان افزود: هم‌اکنون چند طرح در بخش انرژی در این کمیسیون تصویب شده است که باید با همکاری دو کشور اجرایی شود، از جمله نیروگاه "مغری" و چند نیروگاه بادی که قرار است توسط شرکت‌های ایرانی ساخته شود.


١٨:٣٠ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٥٥٣٤    /    تعداد نمایش : ١٨٦اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران