گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > دوستداران اشعار حافظ در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

دوستداران اشعار حافظ در ارمنستان

روز سه شنبه 1396/05/10  رئیس و اعضای انجمن حافظ ارمنستان و دانشجویان رشته زبان فارسی دانشگاههای این کشور با جناب آقای دکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش، علوم و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای آن در محل سفارت ملاقات نمودند.

در این ملاقات که سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان نیز حضور داشت ایشان ضمن خیرمقدم به نمایندگان محترم مجلس کشورمان و اعضای انجمن حافظ، یکی از دغدغه های اصلی فرهنگی خویش در دوران سفارت طی دو سال اخیر را گسترش زبان فارسی در کشور دوست ارمنستان دانستند.

سفیر محترم کشورمان افزودند مردم ارمنستان علاقمند به آموزش زبان فارسی هستند و تا کنون درخواست های متعدد از فرمانداران و استانداران ارمنستان را دریافت نموده ایم که خواهان راه اندازی کلاس های آموزش زبان فارسی هستند. به گفته ایشان بدلیل محدودیت اعتبارات قادر به عملیاتی نمودن همه این درخواست ها نبوده و سفارت توانسته است تعدادی از این مراکز را راه اندازی نماید.

آقای ژرژ ابراهیمی رئیس انجمن حافظ در این ملاقات از تلاش ها و حمایت های همیشگی سفارت و سفیر محترم کشورمان در راه اندازی این انجمن و تداوم فعالیت آن تشکر نموده و افزود با کمک جناب آقای سجادی حدود یکماه گذشته کلیه اعضای انجمن سفری به ایران داشته و طی یک هفته اقامت از شهرهای تبریز و جلفا بازدید داشته اند.

جناب آقای دکتر زاهدی نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار دانشجویان و اعضای این انجمن، ارمنستان و ایران را دارای پتانسیل ها و ظرفیت های فراوانی   برای توسعه همکاریها و نزدیکی دو ملت دانست که زبان فارسی یکی از آنهاست. وی علاقمندی مردم ارمنستان به آموزش زبان فارسی را بسیار ارزشمند توصیف نموده و گفت دانشجویان زبان فارسی بعنوان محور توسعه روابط در زمینه های گوناگون می توانند نقش بارزی در توسعه و گسترش روابط دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشند.

ایشان به کلیه اعضای انجمن توصیه نمود که با سفر به ایران و حضور در میان دانشجویان و دانشگاههای ایرانی زمینه ارتباط و تعامل با محیط علمی، ادبی و فرهنگی ایرانی را برقرار نموده و روابط دوستانه ای را با برادران ایرانی خود ایجاد نمایند.

در این دیدار اعضای انجمن حافظ و نمایندگان عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نیز به ارائه نظرات خود در این زمینه پرداختند.  

انجمن حافظ نهاد آموزشی غیردولتی است که طی دو سال اخیر تاسیس شده و در زمینه آموزش زبان و ادبیات فارسی در مدارس و دانشگاههای ارمنستان فعالیت دارد.دانلود فايل : 2.jpg ( 109KB )


١٩:٠٤ - سه شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٨٤٩١    /    تعداد نمایش : ١٩٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران