گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > شروع همکاری های اقتصادی میان مناطق آزاد تجاری ایران و ارمنستان با سفر مهندس ترکان به ایروان


  چاپ        ارسال به دوست

شروع همکاری های اقتصادی میان مناطق آزاد تجاری ایران و ارمنستان با سفر مهندس ترکان به ایروان

به منظور توسعه همکاریهای اقتصادی و تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان بویژه بین مناطق آزاد تجاری دو کشور، جناب آقای مهندس ترکان مشاور محترم رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی در راس هیاتی از مدیران ارشد منطقه آزاد ارس روز سه شنبه 1396/05/24 با استقبال رسمی جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ارمنستان و معاونین وزارت اقتصاد و انرژی ارمنستان وارد ایروان شدند.

جناب آقای مهندس ترکان و هیات همراه در مدت اقامت در ایروان ضمن ملاقات با مقام های عالی رتبه اقتصادی ارمنستان، مذاکراتی در خصوص توسعه همکاریها بین منطقه آزاد تجاری ارس و منطقه آزاد تجاری مغری را در دستور کار خود دارند.

بازدید از برخی از پروژه های اقتصادی، بررسی موانع و مشکلات تجاری و سرمایه گذاری بین دو کشور، افزایش سطح مبادلات تجاری و اقتصادی و ظرفیت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری دو کشور، انتقال تجارب کشورمان در حوزه مدیریت و سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی به طرف ارمنی از دیگر زمینه های مذاکرات مقام های اقتصادی ایران و ارمنستان خواهد بود.

در پایان این سفر انتظار می رود تفاهم نامه همکاری های تجاری بین مقام های اقتصادی دو کشور بویژه در حوزه مناطق آزاد تجاری به امضای طرفین برسد.  


١٦:٣٦ - سه شنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٠٥٢١    /    تعداد نمایش : ١٨٨اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران