گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > راه اندازی خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان، سطح مناسبات اقتصادی بین ایران و ارمنستان را تا حدود سه برابر افزایش خواهد داد.


  چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان، سطح مناسبات اقتصادی بین ایران و ارمنستان را تا حدود سه برابر افزایش خواهد داد.

در ادامه ملاقات های جناب آقای مهندس ترکان مشاور محترم رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشورمان در ایروان، ایشان عصر روز چهارشنبه 1396/05/25 با جناب آقای آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان دیدار نمودند.

در این ملاقات آقای مانوکیان ضمن خیرمقدم و خوش آمد گویی به هیات ایرانی و اشاره به تلاش های مسئولین دو کشور برای ارتقای سطح مناسبات در حوزه های مختلف، اصلی ترین زمینه های برنامه توسعه ارمنستان در زمینه تولید انرژی برق و احداث نیروگاههای برق آبی و خورشیدی را معرفی نمودند.

 وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان با ارزشمند خواندن زمینه های همکاری های دو کشور در زمینه انرژی برق، دورنمای همکاریهای سه کشور ایران، ارمنستان و ترکمنستان و ایران، ارمنستان و گرجستان را در قالب همکاریهای سه جانبه انرژی مفید ارزیابی نموده و ضمن بااهمیت دانستن خط سوم انتقال برق فشار قوی بین ارمنستان و ایران ابراز امیدواری نمود که با راه اندازی این پروژه و توسعه ظرفیت بلوک دوم نیروگاه حرارتی و نیروگاه برق آبی مغری ظرفیت تهاتر برق و گاز بین دو کشور تا سال 2019 به دو تا سه برابر افزایش یابد.

در این دیدار که جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان نیز حضور داشتند، جناب آقای مهندس ترکان نیز با اشاره به نگاه مسئولین دو کشور به ارتقای سطح مناسبات و همکاریها بویژه در حوزه های اقتصادی، تجاری، انرژی، گردشگری و حمل و نقل به معرفی ظرفیت های گازی ایران و اهمیت همکاریهای گازی با کشورهای همسایه بویژه ارمنستان اشاره نموده و بهره برداری از ظرفیت های معدنی ارمنستان را یکی از جاذبه ها و زمینه های خوب همکاری بین دو کشور دانسته و خواستار مشارکت سرمایه گذاران ایرانی و ارمنی برای توسعه این حوزه شدند.

طرفین در این دیدار ضمن با اهمیت دانستن احداث منطقه آزادی مغری ابراز امیدواری نمودند ایجاد این منطقه و توسعه آن زمینه همکاریها با ارمنستان و بویژه کشورهای اورآسیایی را دوچندان نموده و ظرفیت های موجود همکاریهای ایران و ارمنستان، پیوندهای قوی را برای همکاریهای آتی بوجود آورد.    دانلود فايل : 502.jpg ( 151KB )


١٨:١٧ - چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٠٦٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران