گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > تحرک جدید در همکاریهای استانی ایران و ارمنستان با سفر هیات استان مرکزی به ایروان


  چاپ        ارسال به دوست

تحرک جدید در همکاریهای استانی ایران و ارمنستان با سفر هیات استان مرکزی به ایروان

هیات سیاسی و تجاری از استان مرکزی کشورمان به سرپرستی آقای فیلی معاون محترم استاندار روز پنج شنبه 1396/05/26 با جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان ملاقات نمودند.

در این دیدار آقای فیلی گزارشی از برنامه سفر هیات استان مرکزی به ایروان شامل ملاقات با مسئولین، بازدید ها و دیدار از مجتمع های تولیدی و صنعتی و... را به استحضار سفیر محترم کشورمان رساندند.

معاون محترم استاندار در این ملاقات همچنین از امضای تفاهم نامه خواهر خوانندگی بین شهرهای دلیجان استان تاووش ارمنستان و دلیجان استان مرکزی کشورمان خبر دادند.  

جناب آقای سجادی نیز در این ملاقات ضمن تشریح همکاریهای صورت گرفته در روابط بین دو کشور بویژه در حوزه های اقتصادی و تجاری، بر ضرورت همکاری های استانی بین استان های ایران و ارمنستان اشاره نموده و گفتند طی دو سال اخیر اقدامات متعددی از طرف سفارت برای برقراری همکاری استان های گیلان، گلستان، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی با استان های ارمنستان صورت پذیرفته است .

سفیر محترم کشورمان با اشاره به اینکه پرچم اقتصادی بدستور جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه در این سفارت بالاست و در تمام ساعات کاری تلاش و فعالیت سفارت را با امور بازرگانی و اقتصادی تنظیم کرده ایم افزودند: در نتیجه این اقدامات شاهد چشم انداز جدیدی در روابط و همکاریهای اقتصادی و بستر سازی در این امر به منظور اجرای اقتصاد مقاومتی و اجرای فرامین مقام معظم رهبری شدیم.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشرفت مذاکرات مسئولین دو کشور در زمینه همکاریهای اورآسیایی ابراز امیدواری نمودند با امضای سند همکاری ایران و کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا فرصت مغتنمی برای توسعه فعالیت های اقتصادی برای سرمایه گذاران و تجار ایرانی فراهم آید تا از طریق ارمنستان به بازار 180 میلیونی این اتحادیه جهت صدور کالاها و خدمات ایرانی دست یابند.

جناب آقای سجادی در پایان این ملاقات تاکید نمودند با همکاری وزاتخانه های مسئول در ارمنستان و تلاش های سفارت، اقدامات و تسهیلات متعددی نظیر نصب تابلوهای رانندگی و علائم راهنمایی، ایجاد رستوران های حلال و ... جهت آسایش گردشگران ایرانی در ارمنستان طی سالهای اخیرصورت گرفته است.  دانلود فايل : 521.jpg ( 127KB )


١٥:٠١ - پنج شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٠٧٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران