گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > بررسی مسائل و مشکلات فعالین اقتصادی ایرانی با حضور آقای ترکان در سفارت ایران در ایروان


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی مسائل و مشکلات فعالین اقتصادی ایرانی با حضور آقای ترکان در سفارت ایران در ایروان

جناب آقای ترکان مشاور محترم رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشورمان در پایان سفر خود به ارمنستان عصر روز جمعه 1396/05/27 طی نشستی با تجار و فعالین اقتصادی که با حضور جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان برگزار گردید، به پرسش های ارائه شده پاسخ گفتند.

در ابتدای این نشست جناب آقای سجادی ضمن اشاره به ملاقات ها، بازدیدها و دیدارهای صورت گرفته طی این سفر سه روزه، آقای ترکان را از جمله مسئولین ایرانی دانستند که بصورت خستگی ناپذیر در هر زمانی که مصدر کاری بوده اند، خدمات ارزنده ای به میهن اسلامی نموده اند.

سفیر محترم کشورمان آقای ترکان را جزء مدیرانی دانستند که دغدغه خدمت رسانی به مردم در صحنه های مختلف و پست های متعدد از وزارت تا دبیری شورای عالی مناطق آزاد تجاری را برای خود وظیفه و افتخار دانسته و همواره برای مردم و ملت ایران از جان خود مایه گذاشته اند.

در ادامه این دیدار مدیران و فعالین اقتصادی اعم از بخش های دولتی و خصوصی به بیان پاره ای از مشکلات خود نظیر گران بودن هزینه های فرودگاهی، عدم وجود امکانات مناسب در فرودگاه ایروان ، ارائه برخی مشکلات حمل و نقل بویژه از طریق زمینی و... پرداختند.

جناب آقای ترکان نیز در پایان این دیدار کشور ارمنستان را سرزمینی آینده دار توصیف نمودند که مسئولین تجاری و اقتصادی آنها برنامه بلندپروازانه ای را برای توسعه و آبادانی آن مهیا نموده و با تصویب برنامه توسعه این کشور برای سال 2035 که در 5 سطح و محور اصلی راه اندازی کرویدور شمال به جنوب، افزایش درآمد سرانه ملی،حوزه انرژی و برق، صنایع غذایی، گردشگری و مناطق آزاد تجاری و اقتصادی این کشور را به توسعه و آبادانی پایدار هدایت نمایند.

مشاور محترم رئیس جمهوری کشورمان ضمن ارائه پاسخ های مقتضی به سوالات فعالین اقتصادی خاطر نشان نمودند دستیابی به این برنامه هر چند به آسانی میسر نمی باشد اما اراده دولتمردان ارمنی بر این امر قرار گرفته که به این اهداف نائل گردند. ایشان فضای مناسب برای سرمایه گذاری و استفاده از ظرفیت های موجود برای تجار و سرمایه گذران ایرانی در ارمنستان را مهیا دانسته و گفتند بخش های دولتی و خصوصی بایستی از مزیت موقعیت جغرافیایی ارمنستان بعنوان پلی برای دسترسی به بازار 180 میلیونی اورآسیا و در مرحله بعد اروپا برای صادرات کالاها و خدمات ایرانی استفاده نماید.

جناب آقای ترکان و هیات همراه که از مدیران منطقه آزاد تجاری ارس ایشان را در این سفر همراهی می کردند، طی سفر سه روزه خود ملاقات های متعددی با آقای واچه گابریئلیان معاون نخست وزیر و وزیر اصلاحات همگرایی اقتصاد بین الملل، سورن کارایان وزیرتوسعه اقتصادی و سرمایه گذاری( دو بار)، آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان داشته و بازدیدهایی نیز از منطقه تجاری مریدان و منطقه گردشگری سوان داشته و از ظرفیت ها و زیرساخت های این مناطق بازدید نمودند.در پایان سفر ایشان به ارمنستان یادداشت تفاهم همکاری میان مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی ایران و ارمنستان نیز به امضای طرفین رسید.دانلود فايل : 701.jpg ( 170KB )


١٧:١٥ - جمعه ٢٧ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٠٩٤٨    /    تعداد نمایش : ٢٣١اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران