گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > برگزاری همایش نانوتکنولوژی بین اندیشمندان ایرانی و ارمنی در ایروان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش نانوتکنولوژی بین اندیشمندان ایرانی و ارمنی در ایروان

همایش دو روزه نانو تکنولوژی با حضور اندیشمندان ایرانی و ارمنی روز جمعه 1396/06/31 در هتل اپرای شهر ایروان برگزار گردید.

در مراسم افتتاحیه این همایش جناب آقای سورن کارایان وزیر محترم توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به اندیشمندان ایرانی و ارمنی، برگزاری اینگونه همایش ها را فرصت مغتنمی برای تبادل نظر پیشرفت های علمی در زمینه نانو تکنولوژی بین محققین دو کشور دانست. آقای کارایان ضمن تمجید از پیشرفت های جهانی صورت گرفته در زمینه نانو تکنولوژی، جمهوری اسلامی ایران را یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه دانست و خواهان ارتباط بیشتر محققین دو کشور در این زمینه شد.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع اندیشمندان ایرانی و ارمنی گفتند در سالهای اخیر پنجره جدیدی در همکاریهای دو کشور بویژه در زمینه های علمی ایجاد گردیده که محققین ایرانی و ارمنی بایستی از این فرصت ایجاد شده نهایت بهره برداری را نموده و با ظرفیت های یکدیگر بیشتر آشنا شوند.

سفیر محترم کشورمان لغو روادید بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان را زمینه ساز حضور گسترده  گردشگران دانسته و گفتند در این همایش شاهد حضور اندیشمندان ایرانی و ارمنی در عرصه فناوری نانو هستیم. به گفته ایشان تلاش‌های محققین ایرانی در زمینه های مختلف نانو باعث گردیده جمهوری اسلامی ایران جزو کشورهای پیشرو در عرصه نانو باشد و محققین ارمنی بایستی از این فرصت بدست آمده نهایت بهره برداری را نمایند.

جناب آقای سجادی 26 مین سالگرد استقلال ارمنستان را به ملت و دولت ارمنستان تبریک گفته و ابراز امیدواری نمودند در سایه تلاش های مسئولین دو کشور ایران و ارمنستان هر روز شاهد توسعه و گسترش همکاری های دو کشور باشیم.

در این همایش همچنین جناب آقای اسفهبدی معاون محترم وزیر صنعت ، معدن و تجارت و جناب آقای دکتر سرکار دبیر محترم ستاد ویژه نان و تکنولوژی کشورمان نیز سخنانی ایراد نمودند.دانلود فايل : نانو1.jpg ( 131KB )


١٤:٢٧ - جمعه ٣١ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٥٨١٧    /    تعداد نمایش : ١٢٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران