گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > سفیر محترم کشورمان: دوستی و همکاری با همسایگان یکی از مهمترین اولویت های اقتصادی دولت آقای روحانی است.


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر محترم کشورمان: دوستی و همکاری با همسایگان یکی از مهمترین اولویت های اقتصادی دولت آقای روحانی است.

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ایروان در حاشیه افتتاح نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان در مصاحبه با خبرنگاران شبکه های مختلف تلویزیونی این کشور گفتند: جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگی در منطقه خاورمیانه است که قابلیت های آن در عرصه های مختلف اقتصادی و تجاری برای جهانیان به اثبات رسیده است.

جناب آقای سجادی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اولویت های دولت دوازدهم ارتباط نزدیک با همسایگان و گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری است افزودند: تولید کنندگان ایرانی و ارمنی می توانند با ایجاد کارخانجات مشترک کالاهای صنعتی و تجاری تولید نموده و به بازارهای جهانی صادر نمایند. ایشان با تاکید بر اینکه برگزاری نمایشگاههایی از این نوع باعث آشنایی بیشتر تجار و بازرگانان ایران و ارمنستان خواهد شد تاکید نمودند: برگزاری این نمایشگاهها باعث تداوم رغبت و تمایل تولید کنندگان و سرمایه گذاری آنها در کشور خواهد که این امر از خروج سرمایه، نیروهای انسانی ماهر و متخصص به کشورهای غربی جلوگیری خواهد نمود.

سفیر محترم کشورمان با اعلام اینکه دیاسپورای ارمنی یکی از پتانسیل های ارمنستان برای جذب سرمایه در این کشور است افزودند ارامنه خارج از کشور می توانند با سرمایه گذاری در داخل ارمنستان فرصت های شغلی و انتقال تکنولوژی باعث بالا رفتن کیفیت محصولات تولیدی و صنعتی این کشور شوند.

ایشان با تبریک 26 مین سالگرد استقلال ارمنستان افزودند مردم ایران و ارمنستان از قرن های گذشته با فرهنگ غنی خود در کنار یکدیگر با صلح و صفا زندگی نموده و در حال حاضر نیز ارامنه مسیحی در کنار مسلمانان در ایران و مسلمانان ایرانی در کنار ارامنه مسیحی در ارمنستان با آرامش زندگی می کنند.

جناب آقای سجادی وظیفه رسانه ها و بخصوص رسانه های تصویری را در معرفی اینگونه نمایشگاهها و همچنین تولیدات تجاری و صنعتی دو کشور خطیر توصیف نموده و افزودند رسالت حرفه ای رسانه های ارمنی  ایجاب می کند که بصورت حرفه ای و تخصصی این نمایشگاه را به مردم، تجار و بازرگانان ارمنی معرفی نمایند.

سفیر محترم کشورمان توجه به گردشگری سلامت و حلال و ترمیم و بازسازی زیرساخت های جاده جنوب به شمال در مسیر ایران را از جمله برنامه های مهمی دانستند که دولتمردان ارمنستان بایستی برای ارتباط بهتر با ایران و افزایش تجارت بین دو کشور باید مدنظر قرار دهند.  


١٦:٤٧ - جمعه ٣١ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٥٨٥٤    /    تعداد نمایش : ١٨٠اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران