گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > اعلام آمادگی ایران و ارمنستان برای سوآپ گاز در دیدار وزیر محترم نفت کشورمان با نخست وزیر محترم ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

اعلام آمادگی ایران و ارمنستان برای سوآپ گاز در دیدار وزیر محترم نفت کشورمان با نخست وزیر محترم ارمنستان

جناب آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت کشورمان صبح روز سه‌‍شنبه 1396/07/18 با جناب آقای کارن کاراپتیان نخست وزیر محترم ارمنستان ملاقات نمود. به گفته مسئولین وزارت نفت این دیدار در محیطی دوستانه و در چارچوب منافع ملی دو کشور برگزار گردیده و نخست وزیر محترم ارمنستان علاقه‌مندی این کشور را برای خرید مستقل گاز از ایران (افزون بر تهاتر گاز و برق) اعلام کرد و قرار شد مذاکرات بیشتر در این باره با شرکت ملی گاز ادامه یابد

جناب آقای امیرحسین زمانی‌نیا معاون محترم وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی گفت: سوآپ گاز ترکمنستان به ارمنستان از دیگر محورهای مذاکرات وزیر نفت ایران و نخست‌وزیر ارمنستان بود که ایران موافقت خود را برای همکاری دراین‌باره اعلام کرده است.

آقای زمانی نیا در خصوص محورهای گفتگوی دو طرف در این نشست مشترک گفت:‌ در این دیدار نخست وزیر ارمنستان علاقه‌مندی خود را برای خرید مستقل گاز از ایران اعلام کردند و قرار شد مذاکرات بیشتر در این باره با شرکت ملی گاز  ادامه یابد. 

طبق اين توافق ايران در قبال واردات گاز از تركمنستان به همان مقدار گاز از خط لوله موجود با ارمنستان گاز به آن كشور صادر خواهد كرد.دانلود فايل : زنگنه.jpg ( 94KB )


٠٩:٥٧ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٩٠٢٥    /    تعداد نمایش : ١٦٦اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران