گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > سفیر ج.ا.ایران در ارمنستان:ایران پل ارتباطی صادرات کالاهای ایرانی به اوراسیا است


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر ج.ا.ایران در ارمنستان:ایران پل ارتباطی صادرات کالاهای ایرانی به اوراسیا است

ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان گفت ایروان پل ارتباطی برای صادرات محصولات و کالاهای ایرانی به کشورهای اورآسیا است که بازار 200 میلیونی در اختیار دارد.

به گزارش ایرنا، سید کاظم سجادی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که صبح روز دوشنبه 1396/07/24 در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اعلام اینکه سعی کرده ایم پرچم اقتصادی ایران را در سفارت بالا ببریم، گفت: همه ظرفیت ها را در اختیار بخش خصوصی و بازرگانان قرار داده ایم. وی گفت: ارامنه به سبب حضور 3 میلیونی در روسیه و حضور 2 میلیونی در امریکا حلقه ارتباطی خوبی با تجار خارجی و اروپایی هستند.

سفیر ایران در ارمنستان با تاکید بر اینکه به دنبال صادرات تولیدات داخلی برای برگشت ارز به داخل کشور هستیم، افزود: در بخش های صنعتی می توان از سرمایه گذاران ارمنی استفاده کرد. وی با اعلام اینکه استان البرز به سبب ظرفیت آب و هوایی و گردشگری می تواند با یکی از استان های ارمنستان پیوند خواهرخواندگی خود را به ثبت برساند، گفت: هم اکنون بحث ترانزیت از حوزه ترکیه و آذربایجان به سمت دریای سیاه دنبال می شود، ایروان می تواند در این بخش مورد استفاده قرار گیرد.

سجادی با اشاره به اینکه می توان سفرا را در جریان ظرفیت های البرز قرار داد، خاطرنشان کرد: پیرو سفر اخیر نخست وزیر ارمنستان به ایران جلسات خوبی در حوزه راه، کشاورزی و انرژی برگزار شد تا بتوانیم نرخ کالاهای تولیدی خود را با نرخ تعرفه های ارمنستان همخوان کنیم. وی با تاکید بر اینکه باید بحث نمایشگاه در البرز جدی گرفته شود، گفت: این مقوله از اهمیت بالایی برخوردار است. منطقه آزاد مغری در کنار منطقه آزاد ارس قرار دارد و می توان در عرصه صادرات بخش های مختلف صنعتی به جای واردات گام برداشت و در این حوزه از فرصت منطقه آزاد ارس نیز استفاده کرد.

سفیر ایران در ارمنستان با اشاره به اینکه استان گیلان در زمان استانداری استاندار کنونی توانسته ارتباط خوبی با کشور ارمنستان داشته باشد، اظهار نمود: گیلان راه خوبی با این کشور در خصوص برنامه های تجاری داشته است. 1535

منبع خبر: ایرنا/7411خبرنگار:سیده فرناز مرتضوی**انتشار دهنده:داریوش غفاری


٠٠:٠٦ - سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨١٠٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٠اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران