گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > تجار و بازرگانان ایرانی مسائل و مشکلات خود را با هیات سازمان مالیاتی در میان گذاشتند.


  چاپ        ارسال به دوست

تجار و بازرگانان ایرانی مسائل و مشکلات خود را با هیات سازمان مالیاتی در میان گذاشتند.

عصر روز دوشنبه 1396/08/01 هیات سازمان امور مالیاتی به سرپرستی جناب آقای سید کامل تقوی نژاد معاون محترم وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان مالیاتیکه به منظور مذاکره با مقام های گمرگی و مالیاتی ارمنستان به ایروان سفر نموده است، ملاقاتی با تجار ، بازرگانان و فعالان اقتصادی ایرانی که در این کشور به کار تولید و تجارت مشغول می باشند، برگزار نمودند.

در ابتدای این دیدار جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان ضمن اشاره به مذاکرات خوب و سازنده بین مقام های اقتصادی و گمرگی دو کشور در سفر اخیر آقای کاراپتیان به تهران، سفر آقای تقوی نژاد را فرصت مناسبی برای حل مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی ایرانی دانستند که در ارمنستان به فعالیت های اقتصادی و تجاری مشغول می باشند. ایشان موقعیت جغرافیای ارمنستان را فرصت مناسبی برای تجار ایرانی دانستند که کالاهای تولیدی خود را از طریق این کشور به بازارهای روسیه و حوزه اورآسیا ارسال نمایند.

در ادامه این دیدار آقای یوسف زاده رئیس انجمن اجتماعی تجار و دیگر فعالین اقتصادی به مطرح نمودن مشکلات تجاری در ارمنستان از قبیل درخواست از دولت ارمنستان جهت کاهش میزان ده درصدی مالیات از سود خالص، اعطای ویزای 5 ساله به تجار و مشکلات خاص آن، عدم بسته بندی مناسب کالاهای ایرانی، عدم رقابت پذیری کالاهای ایرانی از لحاظ کیفیت و قمیت در مقایسه با کالاهای دیگر کشورها، افزایش قمیت کالاهای ایرانی بدلیل مقررات گمرکی حوزه اورآسیا و ... پرداختند.

جناب آقای مهندس تقوی نژاد معاون محترم وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان مالیاتی کشورمان نیز در انتهای این دیدار ضمن ارائه توضیحاتی به سوالات مطرح شده از برخی از فعالان اقتصادی ایرانی خواست تا نسبت به ارسال مدارک و مستندات خود جهت ارائه به مقام های ایرانی و ارمنی اقدام نمایند تا در اسرع وقت این مشکلات مرتفع گردد. دانلود فايل : تجار_3.jpg ( 100KB )


١٦:٥٧ - دوشنبه ١ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٢٢٠٠    /    تعداد نمایش : ١٧٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران