گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > نوای دلنشین اشعار فارسی توسط نوآموزان فارسی مدرسه دووین ارمنستان در سفارت ایران در ایروان


  چاپ        ارسال به دوست

نوای دلنشین اشعار فارسی توسط نوآموزان فارسی مدرسه دووین ارمنستان در سفارت ایران در ایروان

نوآموزان فارسی مدرسه دووین ارمنستان متشکل از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در محیطی کاملا صمیمانه و دلنشین روز چهارشنبه 1396/08/10 میهمان جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ایروان بودند.

در این ملاقات دانش آموزان مدرسه دووین که در سطوح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته به آموزش زبان فارسی مشغول می باشند، اشعاری از شعرای مطرح کشورمان را با آهنگ شیرین کودکانه در حضور جناب آقای سجادی قرائت نمودند.

سفیر محترم کشورمان نیز در این دیدار دانش آموزان فارسی آموز را جزء پرچمداران توسعه روابط دو کشور در حوزه های گوناگونی دانستند که در آینده نزدیک با کسب مقام ها و پست های عالیرتبه دولتی در ارمنستان باعث همدلی هر چه بیشتر مردم و دولتمردان ایران و ارمنستان به یکدیگر خواهند شد.

جناب آقای سجادی با اعلام اینکه در اولین بازدید از مدرسه در سال 1394تعداد کمی از دانش آموزان به فراگیری زبان فارسی می پرداختند این در حالی است که طی دو سال اخیر تلاش های زیادی برای ترویج زبان فارسی در ارمنستان صورت گرفته که باعث علاقمندی تعداد زیادی از دانش آموزان به فراگیری زبان فارسی شده است بطوریکه در حال حاضر حدود 30 دانش آموز در مدرسه دووین در مقاطع مختلف به یادگیری این زبان می پردازند.

در پایان این دیدار آقای ژرژ ابراهیمی مدیر این مدرسه از حمایت های بی دریغ سفیر محترم کشورمان تشکر نموده و اعلام نمود طی سالهای اخیر تعداد زیادی از مردم و بویژه دانش آموزان در منطقه آرارات و آرتاشات علاقمند به یادگیری زبان فارسی شده اند و امیدوارم با حمایت های سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان شاهد حضور تعداد بیشتری از کلاس های آموزش زبان فارسی در سرتاسر ارمنستان باشیم.دانلود فايل : 121.jpg ( 152KB )


١٧:٤٥ - چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٣٩١٢    /    تعداد نمایش : ١٧٠اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران