گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > تلاش جهت ارتقای سطح روابط دو کشور در حوزه های مختلف در ملاقات سفیر محترم کشورمان با روسای کلیه نهادهای ایرانی ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

تلاش جهت ارتقای سطح روابط دو کشور در حوزه های مختلف در ملاقات سفیر محترم کشورمان با روسای کلیه نهادهای ایرانی ارمنستان

روسا و مدیران نهادهای ایرانی فعال در ارمنستان عصر روز سه شنبه 1396/08/16 با جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان دیدار و در خصوص مسائل، مشکلات، موفقیت ها و عوامل موثر در پیشرفت یا کندی فعالیت های خود مذاکره نمودند.

در این دیدار که روسای و مدیران رایزنی فرهنگی، مجتمع آموزشی شهید فهمیده(مدرسه سفارت)، بانک ملت، اتحادیه اجتماعی تجار و بازرگانان، ایران خودرو، دانشگاه پیام نور، استاد اعزامی وزارت علوم و... حضور داشتند، گزارشی از اقدامات و فعالیت صورت گرفته طی سه ماهه اخیر خود را ارائه و عواملی را که باعث پیشرفت یا کندی اقدامات و فعالیت های آنها در ارمنستان شده است را برشمردند.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان نیز در این دیدار قطار توسعه و پیشرفت روابط بین دو کشور را طی سالهای اخیر رو به توسعه دانست که بویژه در دو سال اخیر در بخش های اقتصادی و تجاری لوکوموتیو آن براه افتاده و برای سرعت گرفتن نیاز به همدلی و همراهی همه دستگاههای ایرانی فعال در ارمنستان و حمایت های لازم از داخل کشور دارد.

سفیر محترم کشورمان لغو روادید میان دو کشور را از جمله کارهای ماندگاری توصیف نمودند که با انجام آن گردشگران، تجار و بازرگانان، دانشجویان و دیگر گروههای ایرانی به نحو مطلوبی در جهت گسترش روابط بین دو کشور از آن استفاده نموده اند. ایشان حضور بخش های خصوصی و دولتی ایرانی و فعال گردیدن بخش هایی نظیر اتحادیه تجار را لازمه توسعه روابط ایران و ارمنستان در حوزه اقتصادی دانستند.


١٨:١٤ - سه شنبه ١٦ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٤٨٢٧    /    تعداد نمایش : ١٦٦اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران