گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات سفیر محترم کشورمان با شهردار لاهیجان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات سفیر محترم کشورمان با شهردار لاهیجان

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ارمنستان عصر روز شنبه 1396/08/27 با جناب آقای مسعود کاظمی شهردار محترم لاهیجان دیدار و در خصوص توسعه همکاری ها بین شهرداری لاهیجان و شهرداری های ارمنستان مذاکره نمودند.

سفیر محترم کشورمان در این دیدار با اشاره به اینکه ارمنستان کشور کوچکی با جمعیت حدود سه میلیون نفر می‌باشد اما ارامنه خارج از کشور ظرفیت ویژه ای می باشند که در سراسر دنیا تقسیم شده‌اند افزودند: حدود شش میلیون نفر از ارامنه در خارج از کشور زندگی می‌کنند که از این شش میلیون نفر حدود ۴۰ الی ۵۰ هزار نفر آن ها در ایران، ۵۰۰ هزار نفر در فرانسه، دو میلیون نفر در روسیه، یک میلیون در آمریکا و بقیه آنها در سایر کشورهای جهان ساکن می باشند.

جناب آقای سجادی با تاکید بر اینکه ارامنه در بسیاری از کشور ها جزء بزرگترین سرمایه گذاران و صاحبان پست ها و مقام های عالی رتبه کشوری بوده و ظرفیت بسیار خوبی برای ایرانی ها محسوب می‌شوند افزودند: به دلیل مشکلات قدیمی، درگیری‌ها و و محدود شدن و بسته شدن مرزهای ارمنستان با برخی از کشور‌های همسایه، ارمنی‌ها تمایل بسیار زیادی به ارتباط با ایرانی ها دارند و این یک فرصت برای ایجاد هر گونه تحولی در روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور می باشد.

سفیر محترم کشورمان در ادامه افزودند: با تعاملات خوب انجام شده طی سالهای اخیر در مباحث فرهنگی، گردشگری، سرمایه گذاری و شاهد اتفاقات خوبی در استان گیلان به خصوص شهر زیبای لاهیجان خواهیم بود. ایشان همچنین ابراز امیدواری کردند در مناسبت های مختلف بتوانیم جشنواره‌های فرهنگی و هنری مشترکی را برگزار کرده و توانمندی‌ها و پتانسیال‌های شهر لاهیجان را در این بخش‌ها به نمایش گذاریم و از بخش گردشگری و ظرفیت‌های آن نهایت استفاده را بعمل آوریم.

در این ملاقات جناب آقای کاظمی شهردار محترم لاهیجان ضمن تشریح برنامه های خود برای توسعه و تحولات در این شهر گفتند: لاهیجان یکی از شهرهای مطرح و مهم استان گیلان و یک شهر نمونه گردشگری است و پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر، سرمایه گذاران خارجی و در این شهر وجود دارد.

جناب آقای کاظمی افزودند: در برنامه ای که برای توسعه این شهر و همچنین تکمیل زیر ساخت ها در دست تهیه داریم، به توسعه زیرساخت های گردشگری و همچنین روابط و تعاملات دو طرفه میان این شهر با شهرها و حتی کشورهای دیگر نگاه ویژه ای شده است.

وی در پایان این دیدار خاطرنشان نمودند: شهرداری لاهیجان نسبت به تهیه بسته های سرمایه گذاری از طریق دفتر سرمایه گذاری اقدام کرده است و لاهیجان در آینده نزدیک یکی از پتانسیل های ویژه خاورمیانه و مقصد گردشگران قرار خواهد گرفت. 


٠٠:٢٩ - يکشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٦٧٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٣٠اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران