گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > تلاش مسئولین ایرانی و ارمنستانی جهت رفع موانع فنی موجود در زمینه حمل و نقل بار و مسافر بین دو کشور


  چاپ        ارسال به دوست

تلاش مسئولین ایرانی و ارمنستانی جهت رفع موانع فنی موجود در زمینه حمل و نقل بار و مسافر بین دو کشور

در ملاقات جناب آقای رضا نفیسی مدیر کل محترم دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی وزارت راه و شهرسازی کشورمان با جناب آقای داویت ملکونیان رئیس بخش سیاست های حمل و نقلی وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری ارمنستان که روز چهارشنبه 1396/09/01 صورت گرفت، موضوع ارتقای کیفیت حمل و نقل بار و مسافر میان ایران و ارمنستان، رفع موانع فنی موجود در زمینه حمل و نقلی، تبادل اطلاعات و قوانین حمل و نقل دو کشور و ارتقای زیرساخت های جاده ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این ملاقات آقای نفیسی خواستار تشکیل کمیته حمل و نقل بین دو کشور در فواصل زمانی سه یا شش ماهه به منظور رفع فوری موانع حمل و نقلی بین ایران و ارمنستان گردید که با استقبال طرف ارمنی مواجه گردید.

در این دیدار مدیر کل محترم دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی وزارت راه و شهرسازی کشورمان با اشاره به ظرفیت و توانمندیهای فنی و عملیاتی شرکت های ایرانی، آمادگی این شرکت ها را برای مشارکت در ساخت و ساز کریدور شمال- جنوب ارمنستان اعلام نمود. وی همچنین خواستار تسریع در عضویت ارمنستان در کنوانسیون های بین المللی حمل و نقل گردیده و این عضویت را موجب تسهیل تردد خودروهای ارمنی به ایران و کاهش هزینه های تردد آنها ارزیابی نمود.

طرفین در این ملاقات بر اهمیت همکاریهای حمل و نقلی فیمابین جهت دسترسی ارمنستان به آبهای آزاد و دسترسی جمهوری اسلامی ایران به بازارهای حوزه اورآسیا و روسیه تاکید نمودند.

در پایان این دیدار آقای ملکونیان از پیشنهاد طرف ایرانی در خصوص حذف عوارض حمل و نقلی بین دو کشور جهت تسریع در تردد بار و مسافر بین ایران و ارمنستان استقبال نموده و مقرر گردید جزئیات این طرح در ملاقات های بعدی مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد. 


١٥:٠٢ - چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٧٤٠٦    /    تعداد نمایش : ١١٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران