گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات وزیر محترم امور خارجه کشورمان با همتای ارمنی


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات وزیر محترم امور خارجه کشورمان با همتای ارمنی

جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه کشورمان که جهت انجام یک دیدار رسمی به ارمنستان سفر نموده است، روز سه شنبه 1396/09/07 با جناب آقای ادوارد نعلبندیان وزیر محترم امور خارجه ارمنستان دیدار و در خصوص همکاریهای دو کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گفتگو نمودند.

در این دیدار راههای بسط و توسعه همکاریهای دو کشور بویژه در حوزه های اقتصادی مورد مذاکره طرفین قرار گرفت. جناب آقای دکتر ظریف در این دیدار ضمن تشکر از ابراز همدردی مقام های ارمنستان به خاطر زلزله دلخراش در کشورمان، جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان را دوستان و همسایگان خوبی دانستند و گفتند زمینه های بسیاری برای همکاریهای دو کشور وجود دارد که بحث انرژی و ترانزیت از مهم ترین اولویت های آنان می باشد.

 وزیر محترم امور خارجه کشورمان سفر مقام های عالیرتبه دو کشور به کشورهای یکدیگر نظیر شرکت جناب آقای سرکیسیان در مراسم تحلیف جناب آقای دکتر روحانی و سفر مهرماه آقای کاراپتیان به تهران را نشان دهنده اهمیت روابط دو کشور دانسته و از حمایت های ارمنستان از مواضع اصولی و صادقانه جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی تشکر و قدردانی نمودند.

جناب آقای ادوارد نعلبندیان وزیر محترم امور خارجه ارمنستان نیز ضمن خیرمقدم به جناب آقای دکتر ظریف و هیات همراه وقوع زلزله در کشورمان را که به کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان عزیز منجر شد را تسلیت گفتند.

جناب آقای نعلبندیان با اعلام اینکه در ملاقات کلیه توافقاتی که در سفر روسای جمهور دو کشور صورت گرفته بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت وزیر محترم امور خارجه ارمنستان همکاریهای دو کشور در زمینه های علوم، کشاورزی و زیرساخت های انرژی را خوب توصیف نموده و لغو رژیم روادید را باعث عامل مهمی در افزایش تعداد گردشگران دانستند.


١٢:٥٧ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٨٣٢٤    /    تعداد نمایش : ٣٧٦اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران