گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > بازارچه تجار ايراني در ارمنستان با قدمت بيست ساله


  چاپ        ارسال به دوست

بازارچه تجار ايراني در ارمنستان با قدمت بيست ساله

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان بنا به دعوت آقای یوسف زاده رئیس انجمن تجار و صادرکنندگان ایرانی در ارمنستان و آقای مانوکیان رئیس مرکز عمده فروشی هایکوپ روز پنج شنبه 1396/09/16 از این مرکز بازدید و به بررسی مشکلات تجار، بازرگانان و فعالین اقتصادی ایرانی که در این مرکز مشغول به فعالیت می باشند، پرداختند.

در این بازدید که جمع زیادی از تجار ایرانی و ارمنی حضور داشتند، جناب آقای سجادی راههای گسترش همکاریهای تجاری بین دو کشور و بویژه صادرات کالاها و خدمات ایرانی را با تجار ایرانی مورد بررسی قرار داده و از بخش های مختلف این مرکز تجاری شامل مغازه ها، پاساژها، انبارها و... بازدید نمودند.

سفیر محترم کشورمان با توجه به وجود برخی مشکلات زیربنایی و سازه ای، عدم وجود امکانات بهداشتی مناسب، نبود طراحی و نمای زیبای داخلی غرفه ها و مغازه ها و... از مدیریت این مرکز خواست نسبت به مرتفع نمودن مشکلات موجود اقدام نماید که آقای مانوکیان وعده داد در اولین فرصت ممکن به اصلاح برخی از کاستی موجود بپردازند.

در این بازدید که آقای موسوی رئیس بانک ملت ایروان و برخی از نمایندگان سفارت نیز حضور داشتند، جناب آقای سجادی تاکید نمودند بهبود، مرمت و ایجاد امکانات در فضای کار برای تجار ایرانی در ارمنستان، اقدام مفیدی است که زمینه ایجاد ارتباط بین تجار دو کشور و توسعه آتی تعاملات اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان را فراهم خواهد آورد. 


١٦:٣٦ - پنج شنبه ١٦ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٩٨٧٦    /    تعداد نمایش : ١٦١اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران