گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > اشتیاق نوجوانان ارمنی به منظور راهنمایی گردشگران ایرانی با افتتاح کلاس آموزش زبان فارسی در مدرسه 110 ایروان


  چاپ        ارسال به دوست

اشتیاق نوجوانان ارمنی به منظور راهنمایی گردشگران ایرانی با افتتاح کلاس آموزش زبان فارسی در مدرسه 110 ایروان

به مناسبت افتتاح و شروع به کار کلاس آموزش زبان فارسی در مدرسه 110 ایروان، جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ارمنستان روز شنبه1396/09/25 میهمان تعدادی از کودکان و نوجوانان ارمنی مدرسه 110 ایروان بود که مرکز آموزش زبان فارسی این مدرسه با حضور ایشان ظهر امروز بازگشایی گردید.

در این مراسم که با حضور مدیر مجتمع آموزشی شهید فهمیده سفارت و استاد زبان فارسی اعزامی از وزارت علوم کشورمان بهمراه تعدادی از مدیران، معلمین و دانش آموزان این مدرسه همراه بود، جناب آقای سجادی ضمن تمجید و تشویق دانش آموزان این مدرسه به یادگیری زبان فارسی گفتند گسترش روزافزون روابط جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در حوزه های مختلف، حضور گسترده گردشگران ایرانی در ارمنستان و تبدیل زبان فارسی به زبان تجارت ضرورت آموزش زبان فارسی را در ارمنستان بیش از گذشته ایجاب می نماید.

جناب آقای سجادی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانش آموزان تاکید نمودند افتتاح منطقه آزاد تجاری مغری که روز گذشته با حضور جناب آقای کارن کاراپتیان نخست وزیر محترم ارمنستان صورت گرفت بدون شک در افزایش تبادلات تجاری بین دو کشور تاثیر بسزایی خواهد داشت و این امر باعث نیاز بیشتر تجار و بازرگانان به مترجمان زبان فارسی را منجر خواهد شد.

سفیر محترم کشورمان همچنین افزودند با توجه به درخواست های متعدد مراکز علمی و آموزشی ارمنستان و بویژه مدارس این کشور برای ایجاد کلاس ها و مراکز آموزش زبان فارسی، سفارت جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهد نمود امکانات لازم را برای اینگونه مدارس فراهم نموده و زمینه آموزش علاقمندان را با فرهنگ، زبان و تمدن ایرانی اسلامی فراهم نماید.

در ادامه این مراسم مدیر مدرسه 110 نیز با تشکر از تلاش های سفارت برای راه اندازی کلاس زبان فارسی در این مدرسه گفت کشور ارمنستان از گذشته های دور با جمهوری اسلامی ایران ارتباطات خوب و حسنه ای داشته و ایران در اوایل استقلال و وقوع زلزله در ارمنستان کمک های زیادی به مردم این کشور داشته است و در آن مقطع تاریخی تنها دولت و مردم ایران بودند که به یاری مردم ارمنستان شتافتند.

در این مراسم دانش آموزان این مدرسه با خواندن اشعار و ترانه های فارسی، قرائت داستان های کوتاه و خواندن کتب آموزشی میزان یادگیری خود را به والدین، مدیران و میهمانان این مراسم نشان دادند. با افتتاح مرکز آموزش زبان فارسی مدرسه 110 ایروان بیش از 30 نفر از دانش آموزان این مدرسه به یادگیری زبان فارسی مشغول شده اند.


١٨:٤٠ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩١٤٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٤اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران