گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > افتتاح دفتر منطقه آزاد ارس در شهر کاپان ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح دفتر منطقه آزاد ارس در شهر کاپان ارمنستان

بر اساس توافق به عمل آمده بین مدیران منطقه آزاد ارس جمهوری اسلامی ایران و منطقه آزاد اقتصادی سیونیک ارمنستان، دفتر منطقه آزاد اقتصادی ارس روز چهارشنبه 29/9/1396  با حضور آقای عرب باغی رئیس محترم این منطقه در ساختمان مرکز توسعه و سرمایه گذاری استان سیونیک افتتاح گردید.

در این مراسم که با حضور نمایندگانی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان، سازمان اجتماعی تجار و تولیدکنندگان ایرانی در ارمنستان، استاندار سیونیک، شهردار کاپان و دیگر مقام های استانی حضور داشتند، یادداشت تفاهم همکاری های تجاری بین مدیران منطقه آزاد تجاری ارس و سیونیک  به منظور تقویت و توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور به امضای طرفین رسید.

هدف از تاسیس این دفتر کمک به جذب گردشگر و سرمایه گذار ارمنی به ایران از طریق اطلاع رسانی و تسهیل و ارتقاء روابط تجاری به ویژه میان دو منطقه مرزی خواهد بود. همچنین قرار است در آینده نزدیک دفتر مرکز توسعه و سرمایه گذاری سیونیک نیز در منطقه آزاد ارس ایجاد گردد. راه اندازی خط اتوبوسرانی بین شهرهای جلفا و کاپان نیز از دیگر برنامه های مدیران این منطقه می باشد که قرار است به زودی دایر گردد. 


١٤:٥٤ - پنج شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٢٣٤١    /    تعداد نمایش : ١٣٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران