گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > افزایش تعاملات پارلمانی محور گفتگوهای سفیر محترم کشورمان با رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش تعاملات پارلمانی محور گفتگوهای سفیر محترم کشورمان با رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان روز چهارشنبه 1396/10/27 با جناب آقای واهرام باغداساریان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان دیدار و گفتگو نمود.  

در این دیدار آقای باغداساریان با اشاره به سفر اخیر خود به تهران، رایزنی ها و گفتگوهای صورت گرفته با مسئولین مجلس شورای اسلامی و بویژه گروه دوستی پارلمانی دو کشور را مثبت ارزیابی نموده و ضمن سازنده ارزیابی نمودن تعاملات پارلمانی بین ایران و ارمنستان، خواستار ورود پارلمان های دو کشور بویژه گروههای دوستی جهت ترغیب دیگر بخش های دوجانبه به همکاری با یکدیگر گردید.

 جناب آقای سجادی نیز در این ملاقات ضمن اشاره به سفرمقام های سیاسی و پارلمانی که در سطوح مختلف صورت می گیرد، خواستار افزایش تعاملات پارلمانی بویژه حمایت و پشتیبانی مجالس دو کشور از دیگر حوزه ها گردید.

سفیر محترم  کشورمان نقش مجالس دو کشور را در راستای تسهیل و ارتقای روابط تجاری بسیار سازنده ارزیابی نمود و ابراز امیدواری نمود سفرهای دوجانبه در سطوح مختلف پارلمانی تداوم یابد.

در این دیدار که همه اعضای گروه دوستی پارلمانی و برخی از اعضای دیگر کمیسیون ها نیز حضور داشتند، طرفین ابراز امیدواری نمودند که در آینده نزدیک سفر آقای بابلویان رئیس محترم مجلس ارمنستان به تهران صورت گرفته و عملیاتی گردد تا زمینه بیشتر همکاری های ایران و ارمنستان درحوزه  پارلمانی نیز مانند دیگر حوزه ها فراهم گردد. 


١٧:١٦ - چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٦٢٨٧    /    تعداد نمایش : ١٦٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران