گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > قرارداد ادامه فعالیت پروژه برق صانير در ارمنستان تمديد شد.


  چاپ        ارسال به دوست

قرارداد ادامه فعالیت پروژه برق صانير در ارمنستان تمديد شد.

آقای صالحی قائم مقام شرکت صانیر کشورمان که با هدف پیگیری امور خط سوم انتقال برق و تمدید قرارداد با شرکت برق ارمنستان به ایروان سفر نموده است روز جمعه 1396/11/13 در دیدار با جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان  ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت و روند اجرایی این پروژه، خواستار مساعدت و کمک سفارت جهت امضای تمدید قرارداد با شرکت برق ارمنستان و تسریع در انجام امور اجرایی این پروژه با طرف ارمنی گردید.

جناب آقای سجادی نیز در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت ارتباط گیری شرکت های ایرانی فعال در ارمنستان با این نمایندگی جهت جلوگیری از تضییع حقوق آنان و پیشبرد امور خود با همکاری سفارت، بر پیگیری جدی سفارت برای تمدید قرارداد وام بانک توسعه صادرات و همچنین امضای قرارداد شرکت صانیر با طرف ارمنی تاکید نمودند.

سفیر محترم کشورمان ضمن بررسی جوانب امر و با انجام پیگیری های لازم با مقام های ارمنی در وزارت انرژی و دیگر مراجع ذیربط در ارمنستان، مشکلات این طرح را با طرف ارمنی مورد بررسی قرار دادند به گونه ای که عصر روز جمعه (امروز) این قرارداد به امضای طرفین رسید.

با توجه به گذشت زمان قرارداد بین طرفین طرف ارمني رغبتي به تمديد این قرارداد براي ادامه كار و اتمام پروژه نشان نمي دهد لیکن با پیگیری های صورت گرفته از طرف سفارت این موضوع منتفی و قراداد پس از ماهها تاخیر بین طرفین به امضا رسید. به گونه ای که امضای این قرارداد دوستی، صمیمت و حفظ همکاری میان دو کشور را رقم زده است.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته انتظار می رود این پروژه بر اساس شرایط جدید تا سال 2019 به پایان برسد. با نهایی شدن این طرح حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در بخش تهاتر برق و گاز حداقل به دو برابر میزان کنونی افزایش خواهد یافت.


١٣:٢٢ - جمعه ١٣ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٨٧٢١    /    تعداد نمایش : ١٤١اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران