گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > نمایش آثار تجسمی دانشجویان هنر ارمنی از آثار ایرانی


  چاپ        ارسال به دوست

نمایش آثار تجسمی دانشجویان هنر ارمنی از آثار ایرانی

به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور تحکیم همکاریهای فرهنگی بین ایران و ارمنستان و تشویق هنرمندان و دانشجویان ارمنی جهت خلق آثار نقاشی از جاذبه های تاریخی، تمدنی و فرهنگی ایرانی، روز پنج شنبه 1396/11/19 جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان ضمن حضور در نمایشگاه نقاشی دانشجویان مدرسه عالی هنر ترلمزیان ایروان(هنرستان هنر ترلمزیان) با رئیس و دانشجویان این مرکز گفتگو نمود.

در این نمایشگاه بیش از 50 اثر از نقاشی های دانشجویان این مدرسه که از جاذبه های تاریخی ایرانی و بویژه مسجد کبود ایروان خلق شده بود، به معرض نمایش گذاشته شده است.

سفیر محترم کشورمان در دیدار با دانشجویان ضمن اشاره به اشتراکات فرهنگی بین ایرانیان و ارامنه، خواستار استفاده از ظرفیت های هنری و فرهنگی بین دو کشور گردید که از نگاه مسئولین فرهنگی مغفول مانده است.

جناب آقای سجادی ایرانیان و ارامنه را دو ملت کهن و ریشه دار توصیف نمودند که در صورت همکاری و همراهی هنرمندان آنان با یکدیگر، می توانند فرهنگ مشترک دو کشور را به تمام جهانیان معرفی نموده و نسبت به ثبت آثار مشترک در سازمان های فرهنگی بویژه سازمان یونسکو اقدام نمایند.

در این دیدار خانم آنا استپانیان رئیس مدرسه عالی هنر ارمنستان ضمن تشکر از سفیر محترم کشورمان روابط تاریخی ایران و ارمنستان را روابط طولانی و ماندگار توصیف نمودند که برخی آثار هنری مشترک آن در هر نقطه و هر گوشه از دو کشور موجود می باشد. وی در ادامه خواستار همکاری با سفارت جهت انجام طرح ها و برنامه های مشترک و بویژه سفر تعدادی از دانشجویان این مدرسه به ایران گردید که مورد موافقت جناب آقای سجادی قرار گرفت.

در مسابقه نقاشی که تحت عنوان« ایران از نگاه من» و به مناسبت دهه مبارک فجر بین دانشجویان  این مدرسه برگزار گردید، سه نفر از برگزیدگان هدایایی از سفیر محترم کشورمان دریافت نمودند.

مدرسه عالی هنر ترلمزیان دارای 770 دانشجو می باشد و یکی از معتبرترین و معروف ترین هنرستان ها و مراکز هنری ارمنستان می باشد که دانشجویان هنر در آن تحصیل می نمایند. دانلود فايل : 122.jpg ( 133KB )


١٥:٤٤ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٩٥٨٩    /    تعداد نمایش : ١٨٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران