گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > اجلاس تراسیکا، راهی برای احداث جاده شمال -جنوب ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

اجلاس تراسیکا، راهی برای احداث جاده شمال -جنوب ارمنستان

بدنبال برگزاری سیزدهمین نشست کمیسیون بین دولتی کریدور حمل و نقل بین المللی اروپا- قفقاز- آسیا معروف به تراسیکا در ارمنستان، آقای سلیمانی مشاور معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و آقای اشرفی دبیر و نماینده دائم ایران در سازمان تراسیکا روز چهارشنبه 1396/12/16 با آقای سجادی سفیر محترم کشورمان ملاقات نمودند.

در این ملاقات هیات ایرانی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه برگزاری اجلاس، ملاقات های صورت گرفته، جلسات کارشناسی و همچنین اهمیت همکاری های این سازمان جهت تسهیل و برقراری حمل و نقل و ترانزیت بین خلیج فارس و دریای سیاه و ... ابراز امیدواری نمود که در آینده نزدیک نتایج قابل قبولی از این اجلاس بدست آید.

سفیر محترم کشورمان نیز در این دیدار ضمن تشریح وضعیت همکاری های ترانزیتی در ارمنستان با کشورهای منطقه و حضور برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی نظیر چین برای مشارکت در ساخت جاده شمال - جنوب ، بر اهمیت این بزرگراه در کنار دیگر کریدورها تاکید نموده و ابراز امیدواری نمودند با ریاست دوره ای ارمنستان بر این سازمان و مساعدت کشورهای همسایه بزودی شاهد افتتاح جاده مذکور باشیم.

سیزدهمین اجلاس تراسیکا طی روزهای 14 لغایت 15 اسفند در ایروان برگزار گردید و طی این اجلاس ریاست دوره ای تراسیکا از اوکراین به ارمنستان واگذار گردید و نماینده دولت رومانی برای یکسال دیگر بعنوان مدیرکلی این سازمان انتخاب گردید.


٢٠:٢٨ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠٣٧٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٣١اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران