صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

عربستان برای نیروگاه بادی مناقصه برگزار می‌کند

وزارت انرژی عربستان سعودی برای ساخت یک نیروگاه بادی ۴۰۰ مگاواتی در شمال غربی این کشور مناقصه برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا، نیروگاه دومة الجندال نخستین پروژه نیروگاه بادی خواهد بود که در عربستان ساخته می‌شود.

ساخت این نیروگاه بخشی از یک برنامه گسترده برای کاهش اتکا به نفت و گاز است که در سند افق ۲۰۳۰ پیش بینی شده است. تغییر رویکرد از سوخت‌های فسیلی به انرژی‌های تجدیدپذیر حدود ۵۰ میلیارد دلار هزینه دارد.

طبق برنامه‌های پیش بینی شده، یک دهم از نیروی برق عربستان تا سال ۲۰۳۰ از طریق منابع تجدیدپذیر تامین می‌شود.

شرکت‌های علاقمند به حضور در این پروژه تا ۱۰ اوت فرصت دارند تا درخواستشان را به وزارت انرژی عربستان ارایه کنند. این وزارتخانه در ۲۹ اوت فرآیند بررسی پیشنهادها را آغاز خواهد کرد که تا ۳۱ ژانویه ادامه خواهد یافت. خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان دو ماه پیش اظهار کرده بود این وزارتخانه ۵۱ شرکت را واجد شرایط شرکت در مناقصه برای پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر شناسایی کرده است.

الفالح در آوریل گفته بود ریاض امسال مناقصه برای پروژه‌های بادی و خورشیدی با مجموع ظرفیت ۷۰۰ مگاوات را برگزار خواهد کرد. از میان ۵۱ شرکت واجد شرایط، ۲۴ شرکت می‌توانند برای نیروگاه بادی ۴۰۰ مگاواتی پیشنهاد دهند و سایر شرکت‌ها برای پروژه‌های نیروی خورشیدی تایید شده اند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، این شرکت‌ها شامل انی ایتالیا، توتال و شرکت برق فرانسه و همچنین شرکت‌های اسپانیایی ایبردرولا و اکسیونا هستند. سایر شرکت کنندگان در مناقصه از خاورمیانه و آسیا هستند. مناقصه پروژه نیروی خورشیدی در آوریل آغاز شد و برندگان در نوامبر سال جاری اعلام می‌شوند.


١٥:١٠ - 1396/04/27    /    شماره : ٤٦٦٣٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٩٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: