صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهم نامه یک مجموعه بورسی معدنی با شرکت دولتی

به گزارش ایسنا، پس از افزایش قیمت مس در بازارهای جهانی که یکی از دلایلش می‌تواند کاهش ذخایر انبارها باشد قیمت این فلز و سنگ آهن رو به رشد گذاشت و این موضوع در معاملات معدنی‌ها در بورس های جهانی و بورس تهران نمود پیدا کرد. حال به تازگی با شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن وفلزات که با نماد "ومعدن" در بورس تهران حضور دارد با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که شرکتی دولتی است قرارداد همکاری بسته که این موضوع می‌تواند در معاملات معدنی‌ها در بازار سرمایه ایران تاثیر میان مدت و بلند مدت داشته باشد. این قرارداد در روز گذشته و با حضور وجیه اله جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و عزیزاله عصاری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و سایر مدیران دو شرکت،  با دیدگاه توسعه اکتشاف به امضا رسید.

بر اساس تفاهمنامه یادشده، این دو مجموعه بزرگ معدنی کشور ضمن تشکیل کمیته مشترک راهبری اکتشاف، همکاری های گسترده ای را در زمینه سرمایه‌گذاری در عملیات اکتشاف و بهره برداری معادن آغاز خواهند کرد.

وجیه اله جعفری طی سخنانی در این جلسه ضمن تشریح عملکرد و برنامه های شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ابراز امیدواری کرد این همکاری بتواند با بکارگیری قابلیت‌های دو مجموعه، نقش موثری را به ویژه در توسعه اکتشافات معدنی کشور ایفا کند.

عزیزاله عصاری نیز در این نشست با اشاره به اهمیت حوزه معدن و صنایع معدنی در اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به طور جدی برنامه های مهمی را در زمینه اکتشاف و فرآوری معادن دنبال کرده و برای  دستیابی به تکنولوژی‌های برتر و گسترش فعالیتهای خود هماهنگی‌های بسیاری با مراکز مختلف انجام داده است که در آینده شاهد ثمرات و دستاوردهای این تلاش‌ها خواهیم بود.


١٣:٥٢ - 1396/05/09    /    شماره : ٤٦٨٢١٥    /    تعداد نمایش : ٣٩١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: